Хмельницька облрада закликала продовжити земельний мораторій до 2025 року
Спецпроект
Трансформації бізнесу

Хмельницька облрада закликала продовжити земельний мораторій до 2025 року

Також депутати закликають розпочати широке обговорення покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель

Хмельницька облрада закликала продовжити земельний мораторій до 2025 року
Фото: pixabay.com

Депутати Хмельницької обласної ради направили офіційне звернення до президента Петра Порошенка, прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та голови Верховної Ради Андрія Парубія із закликом продовжити дію мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2025 року. Про це повідомляє прес-служба ВАР

«Закликаємо вас підтримати позицію більшості українців – зупинити спроби поспішного запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення, яка призведе до дестабілізації аграрного сектору, завдасть непоправної шкоди українській економіці, що, в свою чергу, дестабілізує соціально-економічну ситуацію в державі», – йдеться у повідомленні.

Так, депутати  вимагають продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення ще на 6 років, а також розпочати широке обговорення покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель.

Так, за час дії мораторію необхідно провести комплекс заходів, зокрема, в Коаліційній угоді від 27 листопада 2014 року, яка містила 12 кроків, реалізовано лише три. В Україні не проведена інвентаризація земель,  повільно наповнюється земельний кадастр. У 61 адміністративному районі України площа зареєстрованих Держгеокадастром земельних ділянок перевищує реальну площу цих районів.

Відповідно до тексту звернення, в Україні процвітає рейдерство та діють корупційні механізми переходу прав на землю в обхід мораторію, оскільки немає верховенства закону у справі захисту права власності.

Рейдерські захоплення є наслідком недосконалої судової системи. Відсутні ринкові механізми, які повинні допомогти у формуванні ціни на землю.

Відсутні програми пільгового кредитування національного українського сільгоспвиробника, зокрема, і малих фермерських господарств, що ставить сільського господаря у неможливість конкуренції перед агрохолдингами та корпораціями, що мають можливість користуватися залученими іноземними інвестиціями.

Нагадаймо, в лютому 2017 року народні депутати подали Конституційне подання про скасування мораторію земель сільгосппризначення, так як він обмежує права і свободи громадян.

В Україні мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення діє до 1 січня 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті