Пільгові поставки газу не отримали 22 з 1168 теплопостачальних підприємств
Зазначені виробники тепла у 9 регіонах України накопичили значну заборгованість

НАК «Нафтогаз України» станом на вечір 13 листопада не мав можливості надати номінації на газ 22 теплопостачальним підприємствам у 9 регіонах, у тому числі 12 великих, тоді як 1146 інших теплопостачальних підприємств на цей момент вже купували газ на пільгових умовах, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на інформацію НАК.
«Ключові проблемні ситуації з виробниками тепла зараз склалися в Кривому Розі, Херсонськый області, містах Сміла, Сєверодонецьк, Первомайськ та Шепетівка», – констатує НАК.
Компанія пояснює, що виробники тепла в цих містах накопичили значну заборгованість, не дотримуються графіків її погашення або в попередньому періоді розрахувалися з «Нафтогазом» менш ніж за 90% використаного газу.
«До тих пір, поки ці підприємства не виконають ці вимоги законодавства, «Нафтогаз» не може надати їм номінації на газ на пільгових умовах, визначених Кабінетом міністрів», – наголошується в повідомленні НАК.
Згідно з ним, борг Криворізької, Сєверодонецької та Херсонської ТЕЦ, що належать державі, становить відповідно 1056,9 млн грн, 449 млн грн і 354,5 млн грн, і для відновлення постачань газу необхідно сплатити відповідно 374 млн грн, 66,4 млн грн і 95,1 млн грн.
У Смілі, Первомайську та Шепетівці теплопостачальними підприємствами виступають ТОВ «Сміла Енергоінвест», КП «Первомайсктеплокомуненерго» і ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» з боргами відповідно 85,5 млн грн, 42,8 млн грн і 56 млн грн. «Нафтогаз» вказує, що у постачальника тепла в Смілі відсутнє підтвердження прав на користування теплогенеруючими потужностями, а в Первомайську і Шепетівці для відновлення постачань газу необхідно заплатити відповідно 7,1 млн грн та 22,3 млн грн.
Серед інших проблемних регіонів «Нафтогаз» назвав П'ятихатки (для початку газопостачання необхідно сплатити 1,8 млн грн), Бердянськ (0,8 млн грн), Фастів (3,5 млн грн), Кропивницький (37,2 млн грн), Києво-Святошинський район (4,2 млн грн) та абонентів ОКП «Донецьктеплокомуненерго» у Донецькій області (268 млн грн).
«Нафтогаз» зазначає, що в більшості випадків накопичення значної заборгованості та зрив графіка її погашення є наслідком бездіяльності місцевих органів влади, і сподівається, що місцеві органи влади і керуючі цих підприємств невідкладно приєднаються до вирішення проблеми.
У ситуації з Херсонської, Криворізької і Сєверодонецької ТЕЦ відповідальність несе Фонд держмайна, в управлінні якого знаходяться дані підприємства, тому ситуація з ними може бути врегульована тільки за участі Кабміну, додає НАК.
«Нафтогаз» нагадує, що обов'язковими умовами пільгової поставки газу виробникам тепла, згідно з постановою Кабміну, є підписання договору з «Нафтогазом» і виконання хоча б однієї з умов: рівень розрахунків не нижче 90% (з урахуванням непрофінансованих пільг і субсидій і без урахування штрафних санкцій), укладання та виконання договору реструктуризації, узгодження з «Нафтогазом» і місцевою владою графіка погашення заборгованості до 2021 року, його виконання та оплата поточних платежів.
Нагадаємо: Кабінет міністрів України продовжив спеціальні зобов'язання (PSO) НАК «Нафтогаз України» продавати природний газ для населення, релігійних організацій та виробників теплової енергії до 1 травня 2020 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].