Верховний суд скасував рішення у справі про неправомірність ліквідації банку «Київська Русь»

Верховний суд скасував рішення у справі про неправомірність ліквідації банку «Київська Русь»

Справу відправили на перерозгляд

Верховний суд скасував рішення у справі про неправомірність ліквідації банку 	«Київська Русь»
фото Shutterstock

Верховний суд підтвердив правомірність прийняття рішення Національним банком України (НБУ) про виведення з ринку неплатоспроможного банку «Київська Русь», повідомив Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

Так, суд скасував постанови Київського апеляційного адміністративного суду та Вищого адміністративного суду України від 8 червня 2017 року, якими постанови НБУ про визнання неплатоспроможним і ліквідації банку «Київська Русь» були визнані протиправними.

Справу передано на новий розгляд до 6-го апеляційного адміністративного суду, який має врахувати висновки Верховного суду.

Рішенням ВСУ констатовано право НБУ приймати рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних в будь-який момент, але не пізніше 180 днів після віднесення банку до категорії проблемних. Це положення закону «Про банки і банківську діяльність» та його помилкове трактування судами використовувалися як підстава для скасування рішень НБУ та Фонду щодо запровадження процедур тимчасової адміністрації у переважній більшості спорів цієї категорії.

Банк «Київська Русь» був визнаний банкрутом у 2015 році.

Нагадаємо: суди скасували 11 рішень НБУ щодо неплатоспроможних банків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло