Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
В США хочуть обмежити продаж електронних сигарет неповнолітнім

В США хочуть обмежити продаж електронних сигарет неповнолітнім

Статистика показує, що е-сигарети набирають все більшої популярності серед молоді

В США хочуть обмежити продаж електронних сигарет неповнолітнім
фото pixabay.com

В США 2,6 млн учнів середньої та вищої школи курять електронні сигарети. Це на 1,5 млн більше, ніж було зафіксовано минулого року. Про різкий стрибок показників повідомили Управління з контролю за продуктами і ліками (FDA) та Центр з профілактики захворювань (CDC), спираючись на дані Національного опитування молоді щодо тютюнопаління. Про це йдеться в заяві FDA.

Зазначається, що кількість учнів, які курять е-сигарети, зросла на 78% серед старшої школи і на 48% – у середній. Глава FDA Скотт Готтлібо назвав статистику «шокуючою».

За його словами, управління прискорить впровадження заходів з обмеження продажу ароматизованих е-сигарет неповнолітнім громадянам, і в звичайних магазинах, і по інтернету.

«Ці нові дані показують, що Америка стикається з епідемією використання електронної сигарети серед молоді, і це несе загрозу того, що нове покоління буде поглинуте нікотиновою залежністю, – зазначив секретар Міністерства охорони здоровʼя США Алекс Азар.  – Темпи використання електронної сигарети серед молоді за рік майже подвоїлися, що підтверджує необхідність затвердити пропозиції FDA».

FDA наводить статистику, що частка тих людей, які після е-сигарет у підлітковому віці переходять на звичайні, досить висока.

За даними FDA, 54% курців у віці 12-17 років курять сигарети з ментолом. У віковій групі від 35 років і старше ця частка становить лише близько 30%.

Автори дослідження припускають, що популярність е-сигарет пояснюється поширенням серед молоді деяких типів електронних сигарет, таких як JUUL. Вони можуть використовуватися непомітно через їх схожість з тонкими USB-накопичувачами, мають високий вміст нікотину і супроводжуються привабливими фруктовими та цукерковими ароматами.

FDA зазначає, що вживання е-сигарет у молодому віці викликає ряд проблем зі здоров'ям: ризик залежності від нікотину; потенційну шкоду від впливу нікотину на розвиток мозку підлітка; інтоксикація хімічними речовинами.

Про те, як далі розвиватиметься сигаретний бізнес, Mind розповів директор «Філіп Морріс Інтернешнл» у матеріалі «Детально – про сталий розвиток у сигаретному бізнесі».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті