Захворіло у світі
62,295,586
Померло у світі
1,453,128
Вилікувалось у світі
39,854,760
Захворіло в Україні
722,679
Померло в Україні
12,213
Вилікувалось в Україні
339,378
ЦРУ з'ясувала, хто насправді замовив убивство саудівського журналіста Хашоггі

ЦРУ з'ясувала, хто насправді замовив убивство саудівського журналіста Хашоггі

Хашоггі потрапив у пастку, ретельно організовану керівництвом найвищого рівня

ЦРУ з'ясувала, хто насправді замовив убивство саудівського журналіста Хашоггі
Кронпринц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман
Twitter Tarfa @Tofy44364394

Американська ЦРУ зʼясувала, що наказ убити журналіста Джамала Хашоггі віддав безпосередньо сам наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман. Про це пише Washington Post, на яку посилається Deutsche Welle.

Увагу спецслужби привернула телефонна розмова, в якій брат кронпринца Халід бін Салман вмовляє Хашоггі прийти за документами в саудівське консульство в Стамбулі, запевняючи, що там безпечно.

За даними ЦРУ, Халід бін Салман, який є послом Саудівської Аравії в США, зателефонував журналісту за вказівкою свого брата кронпринца. Водночас немає інформації, чи знав Халід про замах, що готувався на журналіста.

Також відомо про ще кілька доказів, що вказують на бін Салмана. Зокрема, як пише газета The New York Times, один з членів групи убивць  незабаром після злочину сказав своєму начальнику в телефонній розмові, що той може повідомити «своєму шефу» про результат, під «шефом», на думку спецлужб, мався на увазі саме кронпринц.

Між тим Халід бін Салман заперечив свою причетність.

«Востаннє я контактував з Хашоггі в жовтня 2017-го. У мене ніколи не було з ним телефонної розмови і, звичайно, я ніколи не пропонував їхати до Туреччини з будь-якої причини. Прошу уряд США оприлюднити будь-яку інформацію, яку він має з цього приводу», – написав він у Twitter.

Джерело повідомило, що ЦРУ поінформувало інші профільні федеральні агентства США про результати свого розслідування. Реакції Білого дому і Держдепартаменту поки що немає.

Креспондент The Washington Post Джамал Хашоггі, який критикував саудівську владу і принца Мухаммеда, зокрема, через придушення свободи слова і переслідування журналістів, був убитий в консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі 2 жовтня, куди прийшов за документами, необхідними для вступу в шлюб з громадянкою Туреччини.

Цього дня група з 15 саудівських громадян була спеціально спрямована в консульство в Стамбулі. Туреччина, спираючись на дані розслідування та наявну фактичну інформацію, стверджує, що це було навмисне вбивство.

Напередодні генпрокурор Саудівської Аравії заявив, що вимагає смертної кари для 5 осіб зі згаданих 15-ти, причетних до вбивства Хашоггі.

Крім того, США включили в «список Магнітського» 17 осіб із Саудівської Аравії, пов’язаних із убивством журналіста.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті