Захарченко і Ко: екс-міністр та його оточення підозрюються у відмиванні 10 млрд грн

Захарченко і Ко: екс-міністр та його оточення підозрюються у відмиванні 10 млрд грн

Суд дозволив ГПУ вилучити в НБУ низку документів, що стосуються Смартбанку, необхідних для розслідування кримінального провадження

Захарченко і Ко: екс-міністр та його оточення підозрюються у відмиванні 10 млрд грн
Фото: Shutterstock

Колишній міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко та його найближче оточення підозрюються у відмиванні 10 млрд грн через Смартбанк. Про це з посиланням на судові матеріали пишуть Українські Новини.

Згідно з повідомленням, генпрокуратура подала клопотання до суду про дозвіл на доступ до документів, які знаходяться в Національному банку, стосовно Смартбанку.

«З наданих в обґрунтування клопотання матеріалів стало відомо, що Управлінням спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури проводиться досудове розслідування за фактами злочинної діяльності Захарченка та його найближчого оточення з ч. 5 ст. 27 (види співучасників), ч. 5 ст. 368 (хабарництво), ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей, отриманих злочинним шляхом), ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків) Кримінального кодексу», – йдеться в повідомленні.

ГПУ зазначає, що є підстави вважати, що ПАТ  «Смартбанк» (колишня назва-ВАТ «Банк Ринкові Технології») було створено для прикриття незаконної діяльності, пов'язаної із забезпеченням та здійсненням фінансових операцій, спрямованих на надання підприємствам реального сектору економіки незаконних послуг з формування технічного податкового кредиту з податку на додану вартість, тобто ухилення від сплати податків, мінімізації доходів, незаконної конвертації безготівкових коштів у готівку на суму 10 345 553 215 грн (близько 98% всіх операцій банківської установи з видачі готівки), а також для здійснення фінансових операцій, спрямованих на легалізацію грошових коштів та майна, отриманого Захарченком і його оточенням злочинним шляхом, фактичне та юридичне забезпечення якого здійснювалося за сприяння екс-міністра.

Суд дозволив ГПУ вилучити в НБУ низку документів, що стосуються Смартбанку, необхідних для розслідування кримінального провадження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло