Кораблі норвезької компанії ходитимуть на паливі з рибних відходів

Кораблі норвезької компанії ходитимуть на паливі з рибних відходів

Hurtigruten планує замінити традиційне морське пальне з високим вмістом сірки на біогаз

Кораблі норвезької компанії ходитимуть на паливі з рибних відходів
фото twitter.com/Hurtiagents

Норвезька суднохідна компанія Hurtigruten анонсувала, що замість традиційного морського палива, шкідливого для навколишнього середовища, використовуватиме для своїх кораблів біогаз на основі рибних відходів. Про це повідомляє CNN.

Компанія зазначила, що біогаз вдасться отримувати з риби та органічних решток, що розкладаються.

Дослідження показали, що паливо із високим вмістом сірки, яке використовується в судноплавстві є надзвичайно шкідливим для екології. Тому Міжнародна морська організація вирішила прийняти заборону на використання морського палива з високим вмістом сірки в 2020 році. Згідно з новими правилами, які почнуть діяти з 1 січня 2020 року, суднам буде заборонено спалювати будь-яке морське пальне із вмістом сірки понад 0,5%, якщо вони не оснащені затвердженою системою очистки вихлопних газів.  

Зазначається, що норвезька компанія із 125-річною історією, яка керує 17 суднами, планує принаймні 6 з них оснастити відповідним обладнанням для того, щоб вони працювали на поєднанні біогазу, зрідженого природного газу та великих акумуляторних батарей до 2021 року.

«Поки конкуренти працюють на дешевому та шкідливому мазуті, наші кораблі буквально будуть живитись природою, – сказав головний виконавчий директор Hurtigruten Даніель Скьєльдам. – Біогаз – «найзеленіше» паливо в судноплавстві, крім того воно буде великою перевагою для навколишнього середовища».

Зазначається, що компанія вживає й інших заходів для «озеленення»: Hurtigruten замовила три лайнери з гібридними двигунами, заборонила використання пластику, який не підлягає переробці та працює над планами з нейтралізації вуглероду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло