Верховна Рада посилила відповідальність за керування автівкою у нетверезому стані

Верховна Рада посилила відповідальність за керування автівкою у нетверезому стані

За відповідне рішення проголосували 239 народних депутатів

Верховна Рада посилила відповідальність за керування автівкою у нетверезому стані
Фото: УНІАН

Верховна Рада посилила відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, повідомляє Економічна правда.

За законопроект 7279-д, яким вносилися зміни, 22 листопада проголосували 239 народних депутатів.

Зокрема, стаття 286-1 проекту закону про керування транспортом у стані сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції за кермом, передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 000 грн (1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (н.м.д.г) до 34 000 грн (2 000 н.м.д.г.) з позбавленням прав на строк до трьох років.

Також в остаточній редакції законопроекту йдеться, що ті самі дії, вчинені повторно, караються штрафом у 51 000 грн (3000 н.м.д.г.) з позбавленням права керування на строк від двох до трьох років.

Покарання також стосується водного транспорту.

Крім того цим законопроектом вводиться визначення «кримінального проступку», відповідно, встановлюється кримінальна відповідальність за водіння в стані алкогольного сп'яніння.

До кримінальних проступків також пропонується віднести крадіжки, що не потрапляють під певні кваліфікації, шахрайство, незаконні дії з наркотиками без збуту, хуліганство тощо.

Закон набере чинності за три місяці з дня його опублікування.

Наразі водіння у нетверезому стані карається штрафом у 10 200 грн і позбавленням прав на рік. Ті самі дії вчинені повторно у період 5 років каралися штрафом у 40 200 грн і позбавленням прав на 10 років.

Як писав Mind, кількість дорожньо-транспортних пригод (ДТП) за участю автомобілів, у власників яких була відсутня страховка, протягом півтора року  склала 67 061.

Нагадаємо: минулого року міністр інфраструктури Володимир Омелян наголошував на необхідності «драконівських» заходів до водіїв-порушників. Зокрема, Мінінфраструктури запропонував позбавляти водійських прав за водіння у нетверезому стані.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло