РГК Фірташа заявляє про готовність своїх операторів ГРС до запуску з 1 грудня добового балансування газу

РГК Фірташа заявляє про готовність своїх операторів ГРС до запуску з 1 грудня добового балансування газу

Оператори ГРС перейшли на добове балансування ще в кінці травня через самостійно розроблену інформплатформу

РГК Фірташа заявляє про готовність своїх операторів ГРС до запуску з 1 грудня добового балансування газу
Фото: Shutterstock

Група «Регіональна газова компанія» (РГК) Дмитра Фірташа заявила про готовність своїх операторів газорозподільних систем (ГРС) до запуску з 1 грудня добового балансування газу, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на інформацію групи.

«Оператори ГРС вкотре змушені заявити, що не бачать ніяких підстав для зриву запуску і підтверджують свою готовність до роботи в режимі добового балансування», – йдеться у повідомленні.

У РГК також заявили, що газорозподільні компанії групи перейшли на добове балансування ще в кінці травня 2018 років через самостійно розроблену інформаційну платформу, яка дозволила забезпечити збір та аналіз оперативних даних про розподіл газу серед 8 млн побутових і 98 800 комерційних споживачів.

У той же час, в компанії заявили про некоректну роботу програмного забезпечення АТ «Укртрансгаз».

Як повідомлялося, НАК «Нафтогаз України» звинуватив операторів газорозподільних систем (ГРС), більшість з яких належать групі (РГК) Дмитра Фірташа, в саботажі запуску добового балансування газу.

Зокрема, про наповнення облгазами відповідної інформаційної платформи неповними або недостовірними даними про споживачів, в тому числі і тих, які отримують газ відповідно до постанови про спеціальні зобов'язання з постачання газу (ПСО). Відповідно до цього «Нафтогаз» може надавати номінації на газ споживачам на умовах ПСО при відсутності в інформаційній системі даних про них. У свою чергу облгази, згідно з кодексом ГТС, мають право відключати споживачів, яким не надано номінації.

«Регіональна газова компанія» займається управлінням близько 20 газорозподільних компаній по всій Україні.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло