Кабмін продовжує перемовини з МВФ щодо питання підвищення ціни на газ

Кабмін продовжує перемовини з МВФ щодо питання підвищення ціни на газ

Та якнайшвидше планує відправити до Фонду затверджений Держбюджет-2019

Кабмін продовжує перемовини з МВФ щодо питання підвищення ціни на газ
Фото: Shutterstock

Кабінет міністрів України продовжує обговорювати з Міжнародним валютним фондом (МВФ) питання підвищення ціни на газ, що є одним з ключових умов для затвердження нової програми співпраці, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Про це заявила міністр фінансів Оксана Маркарова під час прес-конференції в Києві в п'ятницю.

«Питання енергетичної реформи та підняття ціни на газ, і, відповідно, підвищення тарифів, яке з цим пов'язано – це одне з питань, яке ми обговорюємо», – сказала вона.

За словами Маркарової, дискусії, зокрема, йдуть навколо поступового підвищення до ринкового рівня цін на газ для населення, релігійних організацій та виробників теплової енергії.

«Постанову (№867 від 19 жовтня 2018 року – Mind), як ви знаєте, Кабінет міністрів вже затвердив. Зараз триває процес перегляду тарифів, який слідує за постановою», – сказала вона.

Глава Мінфіну відмовилася спрогнозувати, як швидко МВФ може розглянути питання продовження співпраці з Україною.

«Ми зараз намагаємося максимально швидко направити (затверджений держбюджет-2019 – Mind) нашим партнерам. Я сподіваюся, що найближчим часом ми будемо знати, коли МВФ буде готовий винести на розгляд ради директорів питання затвердження нової програми з Україною», – сказала Маркарова.

У той же час вона нагадала, що кошти Фонду, незалежно від обсягу першого траншу, будуть спрямовані в резерви Національного банку України. Мінфін розраховує на отримання коштів макрофінансової допомоги ЄС, а також залучення фінансування під гарантії Світового банку (СБ), які прив'язані до програми співпраці з МВФ.

«Ми сподіваємося ще в цьому році отримати 500 млн євро макрофінансової допомоги ЄС ... Гарантія СБ становить $650 млн, це означає, що під цю гарантію ми можемо залучити $800 млн і більше, вийшовши з цієї гарантією на ринки», – сказала глава Мінфіну.

Раніше, місія МВФ і влади України в кінці жовтня досягли угоди про нову 14-місячною програмою підтримки економічної політики stand-by (SBA), яка замінить програму розширеного фінансування (EFF), затверджену в березні 2015 року і спливала в березні 2019 року.

Угода підлягає затвердженню менеджментом фонду і схваленню його радою директорів. Засідання ради очікується в кінці року після прийняття Верховною Радою державного бюджету на 2019 рік відповідно до рекомендацій МВФ і збільшення тарифів на газ і опалення для домогосподарств, що відображає ринкові тенденції зі збереженням підтримки малозабезпечених споживачів.

Уряд України 19 жовтня прийняв рішення підняти з 1 листопада 2018 року ціни на газ для населення на 23,5%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті