В Брюсселі арештували виставку робіт художника Бенксі

В Брюсселі арештували виставку робіт художника Бенксі

На право володіння творами вуличного митця претендують одразу дві компанії

В Брюсселі арештували виставку робіт художника Бенксі
фото з відкритих джерел

Суд у Брюсселі наклав арешт на 58 творів знаменитого вуличного художника Бенксі, виставлених в галереї сучасного мистецтва Strokar у столиці Бельгії.

Вартість робіт оцінюється в 15 млн євро.

«Судові пристави дійсно виконали рішення суду про накладення арешту на твори, звернення до суду надійшло від імені мого клієнта, асоціації Strokar, ми терміново звернулися самі. Це запобіжний захід, викликаний ситуацією навколо виставки», – розповів адвокат.

За його словами, 58 експонатів для виставки надала німецька компанія, яка запевнила, що володіє правами на їх переміщення та експонування.

Однак пізніше надійшли документи від зареєстрованої у Великобританії компанії, яка оскаржила права на експозицію, заявивши, що з нею нічого не погодили.

«У зв'язку з цими претензіями мій клієнт запросив роз'яснення у німецької компанії, і з'ясувалося, що твори належним чином не застраховані », – сказав адвокат.

У мистецькому середовищі досить часто виникають ситуації, зазначив він, коли різні сторони оскаржують права на твори мистецтва, але галерея в цій ситуації просто надала свої приміщення.

«Щоб уникнути можливих фінансових претензій щодо збереження творів, було вирішено звернутися із запитом про вилучення картин, щоб сторони потім могли самостійно розібратися між собою в суді», – пояснив він.

Таким чином, експозиція Бенксі фактично закрилася, додав адвокат.

Нагадаємо, картина Бенксі самознищилася після того, як її продали за $1,4 млн – в раму виявився вбудований автоматичний подрібнювач паперу.

За матеріалами РІА «Новости «

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті