Масштаби можливого воєнного стану поки оцінити складно – юристи

Масштаби можливого воєнного стану поки оцінити складно – юристи

Введення таких заходів обмежить нормальне ведення бізнесу, розрахунки з використанням банківських рахунків, частково паралізує роботу судів і обмежить в'їзд і виїзд громадян за кордон

Масштаби можливого воєнного стану поки оцінити складно – юристи
Фото: Shutterstock

Запровадження воєнного стану (ВС) може обмежити нормальне ведення бізнесу, банківські розрахунки і частково паралізувати роботу судів, але масштаби можливого ВС поки оцінити складно.

Про це повідомляє керуючий партнер Адвокатського об'єднання Suprema Lex Віктор Моро, посилаючись на  положення закону «Про правовий режим воєнного стану», передає Інтерфакс-Україна.

«З огляду на те, що указ про введення воєнного стану ще не опублікований, оцінювати вплив воєнного стану на економіку України можна виключно виходячи з положень чинного законодавства, зокрема профільного закону», – повідомив він.

За його словами, введення таких заходів обмежить нормальне ведення бізнесу, розрахунки з використанням банківських рахунків, частково паралізує роботу судів і обмежить в'їзд і виїзд громадян за кордон.

У свою чергу керуючий партнер адвокатського об'єднання Juscutum Артем Афян зазначив, що військовий стан не є завжди однаковим і може вводитися з особливостями.

«Далеко не всі передбачені заходи можуть бути введені. З огляду на те, що мусується тема виборів, можна очікувати, що військовий стан може позначитись на політичній агітації, буде введений додатковий контроль за ЗМІ та зв'язком. Цілком може бути вилучена холодна і вогнепальна зброя у громадян та боєприпаси», – сказав він.

Разом з цим він зазначив, що наразі передумови для введення трудової повинності, вилучення майна, використання ресурсів підприємств відсутні.

На його думку, не варто також очікувати введення комендантської години і таких заходів, як заборона на зміну місця проживання призовникам і військовозобов'язаним.

Одним з найбільш небезпечних аспектів ВП може стати його використання великою кількістю контрагентів як ситуації форс-мажору і, отже, підставою для невиконання своїх зобов'язань: невиплати орендної плати, нездійснення запланованих поставок.

Афян також підкреслив, що військовий стан є дуже тривожним сигналом для іноземних інвесторів. Так, котирування українських єврооблігацій вже почали стрімко знижуватись.

Нагадаємо: 25 листопада українські малі кораблі здійснювали перехід з одного українського порту в другий та були атаковані в спину, коли вже поверталися назад, і були захоплені силами РФ. Тоді закрили прохід цивільних суден через Керч-Єнікальський канал.

Повідомляється, що Канада, Польща, Естонія, Данія, Грузія, Туреччина та Румунія засудили агресію РФ у Азовському морі.

У відповідь на такі дії Росії вночі президент Петро Порошенко під час екстреного засідання РНБО підтримав введення воєнного стану в країні.
Остаточне питання запровадження в Україні воєнного стану через агресію Росії Верховна Рада має розглянути сьогодні о 16:00.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло