ДПЗКУ: передумов для дефіциту зерна немає
Філії ДПЗКУ прийняли понад 1,5 млн тонн зернових

Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) має намір виконати плани маркетингового року із зберігання, закупівлі та експорту зернових культур і за інформацією ДПЗКУ передумов для дефіциту зерна немає.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства аграрної політики і продовольства України.
Крім того зазначається, що з початку 2018/19 маркетингового року філії ДПЗКУ прийняли на зберігання 1,52 млн тонн зерна нового врожаю, що становить 55% від запланованого на поточний маркетинговий рік обсягу заготівлі зернових.
За результатами рейтингу з приймання зерна року лідерами стали такі філії ДПЗКУ: Старокостянтинівський елеватор (104 200 тонн), Савинський елеватор (86 400 тонн), Кобеляцький КХП (86 000 тонн), Буринський елеватор (84 900 тонн) та Лубенський НОЗ (72 800 тонн).
Також у міністерстві наголосили, що введення воєнного стану не несе ризиків продовольчого характеру, пропозиція продуктів значно перевищує попит.
«Ми ведемо регулярну статистику щодо забезпечення регіонів основними продуктами харчування, зокрема, в якій з областей необхідне додаткове постачання, а які знаходяться на повному самозабезпеченні. Оперативні дані свідчать, що пропозиція продуктів значно перевищує попит», – пояснив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.
Як зазначається, баланси попиту і пропозиції за основними продуктами харчування були свідомо наведені у більш широкому діапазоні (листопад 2018-січень 2019 рр.), що перевищує максимальну тривалість режиму воєнного стану. Профіцит спостерігається у всіх проаналізованих категоріях, а саме: борошна пшеничного, крупи гречаної, свинини, м’яса птиці, яєць курячих, олії соняшникової, цукру, овочів борщового набору.
«Продукції більш ніж достатньо за всіма базовими категоріями і вона доступна в будь-який момент. У разі спекулятивного росту цін у нас є широкий інструментарій для їх гасіння», – додав Мартинюк.
Раніше у Мінагрополітики повідомляли, що відвантаження зернових відбувається безперебійно – логістика аграрних вантажів, зокрема, експортних партій в напрямку портів, відбувається в штатному режимі.
Нагадаємо: на початку вересня 2018 року ПАТ «Укрзалізниця» з метою оптимізації вивезення зерна нового врожаю ввела обмеження за двома критеріями, зокрема, не можна надавати місячний план більше, ніж дозволяє довжина під’їзної колії та інші обмеження технічних процесів, а також враховано пропускну спроможність портів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].