ДПЗКУ: передумов для дефіциту зерна немає

ДПЗКУ: передумов для дефіциту зерна немає

Філії ДПЗКУ прийняли понад 1,5 млн тонн зернових

ДПЗКУ: передумов для дефіциту зерна немає
Фото: УНІАН

Державна продовольчо-зернова корпорація України (ДПЗКУ) має намір виконати плани маркетингового року із зберігання, закупівлі та експорту зернових культур і за інформацією ДПЗКУ передумов для дефіциту зерна немає.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства аграрної політики і продовольства України.

Крім того зазначається, що з початку 2018/19 маркетингового року філії ДПЗКУ прийняли на зберігання 1,52 млн тонн зерна нового врожаю, що становить 55% від запланованого на поточний маркетинговий рік обсягу заготівлі зернових.

За результатами рейтингу з приймання зерна року лідерами стали такі філії ДПЗКУ: Старокостянтинівський елеватор (104 200 тонн), Савинський елеватор (86 400 тонн), Кобеляцький КХП (86 000 тонн), Буринський елеватор (84 900 тонн) та Лубенський НОЗ (72 800 тонн).

Також у міністерстві наголосили, що введення воєнного стану не несе ризиків продовольчого характеру, пропозиція продуктів значно перевищує попит.

«Ми ведемо регулярну статистику щодо забезпечення регіонів основними продуктами харчування, зокрема, в якій з областей необхідне додаткове постачання, а які знаходяться на повному самозабезпеченні. Оперативні дані свідчать, що пропозиція продуктів значно перевищує попит», – пояснив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Як зазначається, баланси попиту і пропозиції за основними продуктами харчування були свідомо наведені у більш широкому діапазоні (листопад 2018-січень 2019 рр.), що перевищує максимальну тривалість режиму воєнного стану. Профіцит спостерігається у всіх проаналізованих категоріях, а саме: борошна пшеничного, крупи гречаної, свинини, м’яса птиці, яєць курячих, олії соняшникової, цукру, овочів борщового набору.

«Продукції більш ніж достатньо за всіма базовими категоріями і вона доступна в будь-який момент. У разі спекулятивного росту цін у нас є широкий інструментарій для їх гасіння», – додав Мартинюк.

Раніше у Мінагрополітики повідомляли, що відвантаження зернових відбувається безперебійно – логістика аграрних вантажів, зокрема, експортних партій в напрямку портів, відбувається в штатному режимі.

Нагадаємо: на початку вересня 2018 року ПАТ «Укрзалізниця» з метою оптимізації вивезення зерна нового врожаю ввела обмеження за двома критеріями, зокрема, не можна надавати місячний план більше, ніж дозволяє довжина під’їзної колії та інші обмеження технічних процесів, а також враховано пропускну спроможність портів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло