«Газпром» має проблеми з продовженням «Турецького потоку» в Європі

«Газпром» має проблеми з продовженням «Турецького потоку» в Європі

Будівництво затримується, що передбачає необхідність продовження використання транзиту через Україну після 2019 року

«Газпром» має проблеми з продовженням «Турецького потоку» в Європі
фото www.gazpromexport.ru

Затримка у створенні газотранспортної системи в Центральній та Східній Європі змусить «Газпром» чекати не менше року після завершення будівництва газопроводу «Турецький потік», щоб компанія могла реалізувати другий етап проекту для поставки газу в Європу. Про це повідомляє «Інтерфакс».

За останніми даними, газопроводи, які з’єднують «Турецький потік» з південним сходом Європи, будуть готові не раніше січня 2021 року. В той час як обидві нитки морського газопроводу «Турецький потік» мають почати працювати в 2019 році.

Болгарський газотранспортний оператор Bulgartransgaz працює над 474-кілометровою ділянкою від Туреччини до Сербії. У Сербії «дочка» «Газпрому» Gastrans зайнята продовженням маршруту до Угорщини. Джерела зазначають, що сербська та болгарська ділянки будуть готові не раніше кінця 2020 року, і відповідно, зможуть розпочати роботу в січні 2021-го. Між тим у березні цього року Gastrans заявляв, що планує запустити свій газогін у жовтні 2019 року.

Як повідомляється, призначена для Європи друга нитка «Турецького потоку» розрахована на 15,75 млрд куб. м. газу на рік. З них 3,5 млрд куб. м відведено для Болгарії, 2,5 млрд куб. м – для Сербії та 6 млрд куб. м – для Угорщини. Решта 3,75 млрд куб. м можуть поставлятись у Словаччину і Австрію.

Затримка вводу цих потужностей передбачає необхідність продовження використання транзиту через Україну після 2019 року.

Нагадаємо: 19 листопада було офіційно запущено першу нитку «Турецького потоку».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті