Введення воєнного стану може призвести до обмеження попиту та інвестицій на ринку нерухомості

Введення воєнного стану може призвести до обмеження попиту та інвестицій на ринку нерухомості

Введення воєнного стану з юридичної точки зору поки не впливає на ринок

Введення воєнного стану може призвести до обмеження попиту та інвестицій на ринку нерухомості
Фото: Shutterstock

Запровадження воєнного стану в Україні не впливає на регулювання нерухомості та землі, проте може привести до обмеження попиту та інвестицій, передає Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, таку думку висловила керівник практики нерухомості і будівництва DLA Piper Ukraine Наталія Кочергіна в коментарі агентству.

«З юридичної точки зору введення воєнного стану поки не впливає на ринок. Однак сам факт його введення з психологічного боку впливає на очікування і настрої споживачів і інвесторів, що може привести до обмеження споживчого попиту та інвестицій», – повідомила Кочергіна.

Вона зазначила, що в разі створення військових адміністрацій вони отримують повноваження щодо рішень земельних питань та видачі містобудівних умов і обмежень. У той же час військові адміністрації не можуть передавати землі в оренду на термін понад рік і вилучати землі з комунальної власності.

Експерт також додала, що на виконання указу президента Кабінет міністрів повинен розробити і ввести план встановлення і забезпечення заходів режиму воєнного стану, який може передбачати обмеження для фізичних і юридичних осіб.

«Наприклад, в разі оголошення мобілізації в регіонах, де введено воєнний стан, повинні бути розроблені мобілізаційні плани, які можуть передбачати мобілізацію будівель і споруд. У цьому випадку певне мобілізаційним планом нерухоме майно може бути вилучено з власності на потреби оборони», – зазначила Кочергіна.

Нагадаємо: Україна ввела воєнний стан у 10 областях, терміном на 30 днів – до 26 грудня 2018 року, у зв'язку із черговим актом збройної агресії з боку РФ у Керченській протоці. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті