Кабмін призначив 2 членів НР Фонду енергоефективності
Спецпроєкт
Реформа енергоринку
Проект реалізує Mind за підтримки енергетичної компанії ДТЕК

Кабмін призначив 2 членів НР Фонду енергоефективності

Більшість НР Фонду сформована – справа за представником ЄС

Кабмін призначив 2 членів НР Фонду енергоефективності
Фото: pixabay.com

Уряд призначив 2 представників від Кабінету Міністрів України до складу Наглядової ради Фонду енергоефективності – заступника Міністра фінансів України Юрія Гелетія, який координуватиме роботу з державними коштами і міжнародними фінансовими інституціями і, директорку Департаменту економіки систем життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Наталію Хоцянівську.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Мінрегіонбуду із посиланням на Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубко.

«Наразі вже сформована більшість – 4 з 5 членів Наглядової ради. Очікуємо делегування представника від Європейського Союзу», – зазначив він.

Як повідомив Зубко, Наталія Хоцянівська понад 5 років займається питаннями економіки підприємств тепло- та водопостачання. Саме ці підприємства мають стати потенційними клієнтами Фонду енергоефективності задля зменшення використання енергоносіїв.

Раніше, за результатами зустрічі з Министром навколишнього середовища, охорони природи і ядерної безпеки Німеччини пані Свеньєю Шульце у Берліні Геннадій Зубко повідомляв, що Уряд Німеччини планує надати додатково 10 млн євро в рамках співпраці по Фонду Енергоефективності. Зокрема на проекти, які будуть спрямовані на перетворення субсидій на інвестиції в енергоефективність. Також до кінця року очікується підписання угоди між Україною і ЄС про направлення додатково 50 млн євро в Мультидонорський фонд.

Нагадаємо: за результатами конкурсу, незалежними членами Наглядової ради Фонду енергоефективності вже стали Анджей Райкевич (Польща) та Юлія Сабатюк (Україна) з якими наразі укладаються контракти.

Наглядова рада Фонду енергоефективності формується в складі двох представників уряду, двох незалежних членів і одного представника міжнародних донорів. Члени наглядової ради обираються на п’ятирічний термін, а одна й та ж особа може обиратися не більш трьох разів підряд і тільки шляхом конкурсного відбору.

Як писав Mind, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман очікує, що Державний фонд енергоефективності почне працювати в II кварталі 2019 року. Натомість Зубко вважає, що фонд може почати працювати вже до кінця І кварталу 2019 року.

Фонд було створено 24 липня 2018 року. Разом з тим Мінрегіон призначив в. о. директора Фонду енергоефективності Юлію Головатюк-Унгуряну.

Про те, як швидко зміниться ландшафт українського ринку електроенергії, читайте у матеріалі Mind «Енергетичні тренди: в які проекти варто інвестувати кошти».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті