Захворіло у світі
176,446,731
Померло у світі
3,811,528
Вилікувалось у світі
160,417,038
Захворіло в Україні
2,223,558
Померло в Україні
51,679
Вилікувалось в Україні
2,127,337
Німецька прокуратура веде справу проти 3 працівників Siemens через поставку турбін у Крим

Німецька прокуратура веде справу проти 3 працівників Siemens через поставку турбін у Крим

Вони підозрюються в порушенні заборони на торгівлю з Кримом

Німецька прокуратура веде справу проти 3 працівників Siemens через поставку турбін у Крим
фото Siemens

Прокуратура Гамбурга розслідує справу стосовно трьох співробітників німецького концерну Siemenes через порушення заборони ЄС на постачання газових турбін в Крим, пише Reuters з посиланням на звіт Siemens і відповідь прокуратури.

Прокурор Гамбурга ініціював розслідування проти співробітників Siemens через можливе порушення закону про іноземну торгівлю і платежі Німеччини при постачанні турбін.

Розслідування стосується трьох громадян Німеччини, співробітників Siemens, які працюють на концерн у Санкт-Петербурзі.

Вони підозрюються в порушенні ембарго в Криму в ході діяльності регіональної компанії Siemens  в Санкт-Петербурзі, повідомила прокуратора Гамбурга.

За даними прокуратури, через порт Гамбурга в Росію було вивезено 7 газових турбін, вироблених в Німеччині, на суму 213 млн євро. Вони були поставлені російській компанії з 10 березня 2015 року по 5 січня 2016 року. За даними Siemens, поставлено було тільки 4 турбіни.

Передбачається, що газові турбіни були встановлені на газових електростанціях на Кримському півострові, йдеться в повідомленні прокуратори. Москва будує в анексованому Криму дві електростанції загальною потужністю 940 мегават.

Через поставки турбін до Криму США та ЄС ввели санкції щодо ряду російських чиновників і компанії «Технопромекспорт», з якою Siemens уклала контракт про поставки. Вашингтон також помістив під санкції російський концерн «Силові машини», якому належить 35% заводу спільного із Siemens підприємства в Санкт-Петербурзі.

Siemens під дію санкцій не потрапив.

Нагадаємо, Siemens стверджує, що був обманутий російською стороною. Турбіни призначалися для іншого проекту на півдні Росії. Компанія намагалася оскаржити контракт в московському суді, але їй кілька разів відмовили.

За останніми даними, Siemens збирається оскаржити у Верховному суді РФ відмову повернути турбіни з анексованого Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті