Оновлено: НКРЕКП перенесла запуск добового балансування газу з 1 грудня на 1 березня

Оновлено: НКРЕКП перенесла запуск добового балансування газу з 1 грудня на 1 березня

Відповідне рішення регулятор схвалив 30 листопада

Оновлено: НКРЕКП перенесла запуск добового балансування газу з 1 грудня на 1 березня
Фото: Shutterstock

Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), перенесла термін запуску добового балансування газу з 1 грудня 2018 року на 1 березня 2019 року, передає Інтерфакс-Україна.

Оновлено: відповідне рішення було прийнято на засіданні регулятора в п'ятницю в зв'язку з неготовністю операторів газорозподільної системи (ГРС) працювати з платформою добового балансування в повноцінному режимі.

Так, частина операторів ГРС не змогла своєчасно і належним чином – в електронному вигляді і з накладанням електронного цифрового підпису – подати номінації на газ на грудень.

У свою чергу, т.в.о. президента ПАТ «Укртрансгаз», оператора газотранспортної системи, що відповідає за тестування платформи добового балансування, Андрій Хоменко заявив про низьку активність операторів ГРС в тестуванні електронної платформи.

Так, з 19 жовтня (початок роботи системи в тестовому режимі) 13 з 44 операторів жодного разу не здійснили успішне завантаження в систему прогнозних і фактичних відборів природного газу для споживачів. При цьому ще 16 споживачів завантажували таку інформацію не частіше, ніж раз на добу (Кодекс ГТС передбачає внесення даних 4 рази на добу).

«Таким чином, повна відсутність даних щодо споживання природного газу споживачами 13 операторів ГРС, і неповнота даних в інших 16 газорозподільних зонах не дозволяє «Укртрансгазу» забезпечити добове балансування газотранспортної системи на добової основі», – підсумував Хоменко.

У свою чергу глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв акцентував увагу на необхідності проведення аудиту бази споживачів.

«Необхідно провести звірку кодів в системі і тих кодів, які видані споживачам. Без такого аудиту, на мою думку, запуск цієї системи буде містити ризики того, що ті споживачі, інформація про яких з якихось причин не була подана операторами в систему, будуть відключені», – сказав він.

Згідно з ухваленим рішенням комісії, протягом грудня номінації на газ можуть подаватися як в електронному, так і в паперовому вигляді, з січня 2019 року – виключно в електронному форматі.

З урахуванням того, що оператори ГРС відзначають відсутність у них достатньої кількості кадрів, навчених роботі з платформою добового балансування, комісія прийняла рішення про проведення протягом грудня – лютого повторного навчання замовників послуг транспортування.

Раніше, НАК «Нафтогаз України» звертав увагу на відвертий саботаж початку запланованого впровадженням з 1 грудня 2018 року системи добового балансування газу з боку облгазів, більшість з яких належить до групи РГК Дмитра Фірташа.

Так, НАК зазначав, що зазначені підприємства надають неповну та недостовірну інформацію до Інформаційної платформи «Укртрансгазу», чим ставлять під загрозу проведення опалювального сезону.

У свою чергу НКРЕКП раніше наголошувала на необхідності надати коректну та достовірну інформацію облгазами про своїх споживачів ще до 18 жовтня, оскільки цей фактор став одним з чинників перенесення впровадження добового балансування Регулятором на 1 грудня 2018 року. Проте оператори ГРМ, всупереч доручення Регулятора усунути порушення, так і не виконали в повному обсязі свої зобов`язання щодо коректного наповнення Інформаційної платформи. Більше того, третина операторів ГРМ взагалі проігнорувала необхідність попереднього тестування Інформаційної платформи та не внесла жодної інформації про своїх споживачів газу.

Раніше АТ «Укртрансгаз» зверталося до НКРЕКП, з пропозицією перенести запуск добового балансування газу на 1 лютого 2019 року. 


Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло