Суд Лондона знову розгляне позов «Татнєфть» до Коломойського і Ко восени 2020 року
Також у США планується розгляд апеляції України за запереченням юрисдикції суду

Високий суд Лондона планує в 2020 році знову розглянути позов ПАТ «Татнєфть» (Росія) до українських бізнесменів Геннадію Боголюбову, Ігорю Коломойському, Олександру Ярославському і Павлу Овчаренко в рамках справи «Укртатнафти», передає Інтерфакс із посиланням на звітність компанії за МСФЗ.
«На підставі рішення апеляційного суду позов ПАТ «Татнєфть» буде розглянуто по суті Високим судом Лондона восени 2020 року», – наголошується в матеріалах.
У звіті також говориться, що за клопотанням «Татнєфті» в частині примусового виконання в США, Росії та Англії рішення міжнародного арбітражу, який в 2014 році зобов'язав Україну виплатити компанії компенсацію в розмірі $112 млн і відсотки, в США 28 листопада планується розгляд апеляції України за запереченням юрисдикції суду. У Лондоні, де клопотання «Татнєфті» було задоволено в 2017 році, в травні 2019 року також буде розглянута апеляційна скарга України, яка оспорює юрисдикцію судів Англії з розгляду клопотання «Татнєфті».
Нагадаємо: у липні 2018 року суд в Англії відхилив апеляцію України на визнання в британській юрисдикції рішення Міжнародного комерційного арбітражу за позовом «Татнєфть» (Росія), за яким ще у 2014 році зобов'язав Україну виплатити російській компанії $112 млн компенсації за рейдерське захоплення Кременчуцького НПЗ, здійсненого групою «Приват» в жовтні 2007 року.
Раніше, «Татнєфть» в кінці березня 2016 року ініціювала судове позов у Великобританії до Коломойського, Боголюбова, Ярославського і Овчаренко у справі про постачання нафти на Кременчуцький НПЗ і вимагала відшкодувати $334 млн збитку і відсотки. У своєму позові «Татнєфть» заявила, що в 2009 році зазначені особи шахрайським шляхом привласнили грошові кошти, що належали компанії за поставлену нафту.
Пізніше, Лондонський суд заарештував зарубіжні активи бізнесменів на суму $380 млн, а згодом, за інформацією Bloomberg зняв арешт з активів Коломойського і Боголюбова на зазначену суму, а також став на бік Боголюбова і Ярославського і відхилив позов «Татнєфті» «через відсутність реальних шансів на успіх справи».
Однак в жовтні 2017 року апеляційний суд Англії та Уельсу задовольнив в повному обсязі скаргу «Татнєфті» і скасував рішення високого суду Лондона, який відхилив без розгляду по суті позов компанії в листопаді 2016 року.
ПАТ «Укртатнафта» – найбільший в Україні нафтопереробний завод проектною потужністю 18,6 млн тонн. Переробка нафти у 2017 році склала 2,4 млн тонн, що на 12,7% більше, ніж у 2016 році. Водночас, у 2017 році «Укртатнафта» отримала рекордний для себе збиток 2,4 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].