Суд Лондона знову розгляне позов «Татнєфть» до Коломойського і Ко восени 2020 року

Суд Лондона знову розгляне позов «Татнєфть» до Коломойського і Ко восени 2020 року

Також у США планується розгляд апеляції України за запереченням юрисдикції суду

Суд Лондона знову розгляне позов «Татнєфть» до Коломойського і Ко восени 2020 року
Ігор Коломойській
Фото: УНІАН

Високий суд Лондона планує в 2020 році знову розглянути позов ПАТ «Татнєфть» (Росія) до українських бізнесменів Геннадію Боголюбову, Ігорю Коломойському, Олександру Ярославському і Павлу Овчаренко в рамках справи «Укртатнафти», передає Інтерфакс із посиланням на звітність компанії за МСФЗ.

«На підставі рішення апеляційного суду позов ПАТ «Татнєфть» буде розглянуто по суті Високим судом Лондона восени 2020 року», – наголошується в матеріалах.

У звіті також говориться, що за клопотанням «Татнєфті» в частині примусового виконання в США, Росії та Англії рішення міжнародного арбітражу, який в 2014 році зобов'язав Україну виплатити компанії компенсацію в розмірі $112 млн і відсотки, в США 28 листопада планується розгляд апеляції України за запереченням юрисдикції суду. У Лондоні, де клопотання «Татнєфті» було задоволено в 2017 році, в травні 2019 року також буде розглянута апеляційна скарга України, яка оспорює юрисдикцію судів Англії з розгляду клопотання «Татнєфті».

Нагадаємо: у липні 2018 року суд в Англії відхилив апеляцію України на визнання в британській юрисдикції рішення Міжнародного комерційного арбітражу за позовом «Татнєфть» (Росія), за яким ще у 2014 році зобов'язав Україну виплатити російській компанії $112 млн компенсації за рейдерське захоплення Кременчуцького НПЗ, здійсненого групою «Приват» в жовтні 2007 року.

Раніше, «Татнєфть» в кінці березня 2016 року ініціювала судове позов у Великобританії до Коломойського, Боголюбова, Ярославського і Овчаренко у справі про постачання нафти на Кременчуцький НПЗ і вимагала відшкодувати $334 млн збитку і відсотки. У своєму позові «Татнєфть» заявила, що в 2009 році зазначені особи шахрайським шляхом привласнили грошові кошти, що належали компанії за поставлену нафту.

Пізніше, Лондонський суд заарештував зарубіжні активи бізнесменів на суму $380 млн, а згодом, за інформацією Bloomberg зняв арешт з активів Коломойського і Боголюбова на зазначену суму, а також став на бік Боголюбова і Ярославського і відхилив позов «Татнєфті» «через відсутність реальних шансів на успіх справи».

Однак в жовтні 2017 року апеляційний суд Англії та Уельсу задовольнив в повному обсязі скаргу «Татнєфті» і скасував рішення високого суду Лондона, який відхилив без розгляду по суті позов компанії в листопаді 2016 року.

ПАТ «Укртатнафта» – найбільший в Україні нафтопереробний завод проектною потужністю 18,6 млн тонн. Переробка нафти у 2017 році склала 2,4 млн тонн, що на 12,7% більше, ніж у 2016 році. Водночас, у 2017 році «Укртатнафта» отримала рекордний для себе збиток 2,4 млрд грн.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло