Оновлено: Єврокомісія виділила Україні перший транш – 500 млн євро макрофінансової допомоги

Оновлено: Єврокомісія виділила Україні перший транш – 500 млн євро макрофінансової допомоги

Україна виконала необхідні умови для отримання першої виплати програми

Оновлено: Єврокомісія виділила Україні перший транш – 500 млн євро макрофінансової допомоги
Фото: pixabay

Європейська комісія (ЄК) прийняла позитивне рішення про виділення Україні першого траншу Четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС в обсязі 500 млн євро.

Про це повідомив Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Facebook і подякував ЄК за це рішення.

«Щиро вдячний Єврокомісії за позитивне рішення про виділення Україні першого траншу Четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС в обсязі 500 млн євро», – написав він.

Щиро вдячний Єврокомісії за позитивне рішення про виділення Україні першого траншу Четвертої програми макрофінансової...

Опубликовано Петро Порошенко Пятница, 30 ноября 2018 г.

Також він зазначив, що це рішення ЄК є дуже важливим сигналом незмінної підтримки Євросоюзу в умовах останніх викликів з боку російського агресора.

«Високо ціную особисту підтримку з боку Президента ЄК  Жан-Клода Юнкера (Jean-Claude Juncker) та Віце-Президента Валдіса Домбровскіса (Valdis Dombrovskis), про що ми домовилися під час зустрічей в Гельсінкі на початку листопада», – наголосив Глава держави.

Оновлено: у Міністерстви фінансів зазначили, що транш має надійти в середині грудня і додали, що макрофінансову підтримку України Європейський Союз надає у вигляді позик. «Точна відсоткова ставка траншу буде відома під час виходу Європейської комісії на зовнішній ринок запозичень, але не перевищуватиме 2%. Кошти надійдуть у державний бюджет», – йдеться у повідомленні.

Як передає Інтерфакс-Україна, згідно з оприлюдненим у п'ятницю вдень з повідомленням прес-служби Єврокомісії, Україна виконала необхідні умови для отримання першої виплати програми.

Зокрема, до цих умов відносяться заходи щодо активізації боротьби з корупцією, підвищення прозорості реєстрів компаній, підвищенню передбачуваності податкової середовища і зміцненню управління державними підприємствами. Також в ЄК зазначили важливість досягнення домовленості з Міжнародним валютним фондом (МВФ) щодо нової угоди.

«ЄС продовжить роботу з українською владою за своїм порядком денним реформ, в тому числі в тих областях, які пов'язані з черговим траншем програми макрофінансової допомоги. До них відносяться подальші заходи в боротьбі з корупцією, а також досягнення прогресу в справі створення Вищого антикорупційного суду України, управління державними фінансами, продовження реформ енергетичного і банківського секторів і реформи в галузі соціальної політики», – пояснили в ЄК.

В Єврокомісії поінформували, що завдяки першому траншу загальна сума макрофінансової допомоги досягла 3,3 млрд євро.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло