НОІВ: в Україні створено Центр підтримки технологій та інновацій
Центр допомагатиме в ліцензуванні і трансфері технологій надаватиме інформацію у сфері інтелектуальної власності

Державний національний офіс інтелектуальної власності (НОІВ) створив перший Центру підтримки технологій та інновацій (Technology and Innovation Support Center TISC), який став одним з початкових кроків у створенні сучасної, конкурентної системи інтелектуальної власності в Україні.
Про це повідомляє прес-служба НОІВ.
«Ми плануємо реалізувати в Україні дворівневу систему Центрів – буде центральний TISC і мережа TISСів. Центральний офіс, який власне і є підрозділом НОІВ, координуватиме мережу Центрів по регіонах та контролюватиме їхню діяльність», – пояснив директор Державної організації НОІВ Богдан Моркляник.
Як зазначається, Центр є підрозділом НОІВу, і створений для того, щоб надавати інформацію про різні послуги у сфері інтелектуальної власності, забезпечувати винахідникам доступ до технічної інформації та пов’язані з нею послуги (зокрема доступ до патентної, наукової і технічної бази даних).
Також він допомагатиме в ліцензуванні і трансфері технологій, його спеціалісти консультуватимуть щодо розробки патентів. Ці всі послуги покликані допомогти новаторам України розкрити свій потенціал, забезпечити охорону прав і управління ними.
«Підкреслю той факт, що наша держава – одна з небагатьох країн, де ще не створено головного нормативного документу – Стратегії забезпечення розвитку та функціонування державної системи правової охорони інтелектуальної власності. Цьогоріч НОІВ лише розпочав роботу у цьому напрямку», – наголосив Моркляник.
Так, одне з ключових завдань для Офісу – напрацювання нових методів врегулювання суперечок між учасниками ринку в сегменті інтелектуальної власності: зокрема, медіації та інших.
Нагадаємо: Кабмін створив Фонд розвитку інновацій, на функціонування якого у держбюджеті передбачено 50 млн грн.
Крім того, Мінекономрозвитку фінансово стимулюватиме винахідництво в Україні – 19,5 млн грн буде виділено на фінансування 30 стартапів.
Як писав Mind, за даними Міносвіти сьогодні в розробці українських вишів 240 інноваційних розробок. Так, Міністерство планує забезпечити базовим фінансуванням українську науку вже з 2019 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].