Справа Хашоггі: повідомлення журналіста у WhatsApp можуть стати новим доказом

Справа Хашоггі: повідомлення журналіста у WhatsApp можуть стати новим доказом

В особистому листуванні з однодумцем журналіст часто критикував саудівську владу і закликав створити молодіжний онлайн-рух проти кронпринца королівства

Справа Хашоггі: повідомлення журналіста у WhatsApp можуть стати новим доказом
Джамаль Хашоггі
фото Amnesty International

У публічних дописах та статтях саудівський опозиційний журналіст Джамал Хашоггі був досить стриманим, але в приватному листуванні він не стримувався і слів про саудівську владу не підбирав. Зокрема, перед своєю загибеллю він критикував саудівську владу та принца Мухаммеда бін Салмана, а також планував створити онлайн-рух проти влади королівства. Про це повідомляє телеканал СNN із посиланням на переписку Хашоггі в WhatsApp з активістом Омаром Абдул Азізом.

Загиблий у понад 400 повідомленнях описує саудівського принца як «звіра» та «пакмана», який «жере все на своєму шляху, навіть своїх прихильників».

«Чим більше жертв він пожирає, тим більше він хоче. Я не здивуюсь, якщо тиск розпочнеться і проти тих, хто його підтримує», – пише Хашоггі.

Телеканал зазначає, що журналіст та його співрозмовник також вирішили створити молодіжний онлай-рух, який би в майбутньому міг притягти саудівську владу до відповідальності. За словами Адбдул Азіза, «Джамал вважав, що цю дитину треба зупинити».

Але в серпні Хашоггі почав думати, що їх переписку було перехоплено. Через два місці після цього його було вбито.

Днями Абдул Азіз подав до суду проти ізраїльської компанії – виробника програмного забезпечення, яке, на його думку, використовувалось, щоб зламати його телефон.

«Злам мого телефону зіграв важливу роль у тому, що сталось з Джамалом», – сказав Абдул Азіз. 

Нагадаємо: за інформацією Reuters, 24 жовтня глава ЦРУ Джина Хеспел під час візиту до Туреччини прослухала аудіозапис, зроблений у момент вбивства саудівського журналіста Джамала Хашоггі.

За попередньою інформацією, ЦРУ має опосередковані докази, що насправді принц Мухаммед замовив убивство саудівського журналіста Хашоггі.

Як повідомлялося, після скандалу з убивством журналіста частина королівської сімʼї виступає проти того, щоб Мухаммед посів трон після свого батька короля Салмана.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті