Завод «Океан» у Миколаєві продали з аукціону за 122,2 млн грн

Завод «Океан» у Миколаєві продали з аукціону за 122,2 млн грн

Торги відбувались зі зниженням початкової вартості, яка врешті спустилась з початкових 1 163 776 тис. до 93 101 тис. грн

Завод «Океан» у Миколаєві продали з аукціону за 122,2 млн грн
док заводу "Океан"
фото Wikipedia

Сьогодні, 3 грудня, в Миколаєві на аукціоні було продано суднобудівний завод «Океан» за 122,2 млн грн. Про це повідомляє Inshe.tv.

На повторному аукціоні з продажу майнового комплексу заводу «Океан» повідомили, що лише два учасники внесли гарантійний внесок для участі в торгах, це 116 млн грн. Торги відбувались зі зниженням початкової вартості, яка врешті спустилась з початкових 1 163 776 тис до 93 101 тис. грн.

Під час торгів «Океан» було куплено за 122 195 тис. грн.

Після завершення торгів до учасників та присутніх звернувся переможець Ігор Волошин, власник торгового дому «Аннона». Він заявив, що «Океан» будуватиме кораблі.

«Я впевнений, що всі ми з вами будемо будувати кораблі, пароплави, судна заради нашої України. Я вас всіх вітаю з тим, що понад 1000 людей, працівників заводу, отримають понад 90 млн грн своєї заборгованості. Ви знаєте, що це команда професіоналів та патріотів своєї країни. Це боротьба і шлях, який ми пройшли всі разом», – сказав Волошин після оголошення результатів торгів працівникам заводу, передає «НікВєсті».

Суднобудівний завод «Океан» спеціалізується на виробництві та ремонті контейнеровозів, танкерів, буксирів та барж водотоннажністю до 350 тис тонн.

В листопаді 2013 року Господарський суд Миколаївської області визнав «Океан» банкрутом за клопотанням близького, за деякими даними, до власника «Смарт-груп» Вадима Новинського, ООО «Консалтинг-Гамма» (Кривий ріг). 9 вересня 2016 року Печерський райсуд Києва арештував рухоме та нерухоме майно суднобудівельного  заводу і передав його на відповідальне зберігання директору ТОВ «Океан-Судноремонт», президенту ПАТ НСЗ «Океан» в 2010-2011 роках Леоніду Шумило. В листопаді цього ж року рішення було скасовано. В вересні 2017 року генпрокурор Юрій Луценко заявляв про необхідність повернути «Океан» в держвласність.

У серпні 2018 року Мін’юст та Вищий господарський суд України оприлюднили офіційне оголошення про продаж відповідно до закону «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ЦВК ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» на відкритих торгах за стартовою ціною 1 млрд 818,39 млн грн. За даними ліквідатора, в цій сумі понад 91 млн грн склала заборгованість по заробітній платі підприємства.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті