Акції компаній США, Європи та Китаю ростуть завдяки перемир'ю Трампа з Сі Цзіньпіном

Акції компаній США, Європи та Китаю ростуть завдяки перемир'ю Трампа з Сі Цзіньпіном

Дуже важливо, що Трамп домовився, що Китай зніме мита на ті авто, які постачаються з США в Китай

Акції компаній США, Європи та Китаю ростуть завдяки перемир'ю Трампа з Сі Цзіньпіном
фото Shutterstock

Під час саміту G20 в Аргентині лідери США та Китаю Дональд Трамп та Сі Цзіньпін провели успішні переговори, на яких було домовлено про тимчасове перемирʼя у торговій війні війні між двома країнами. Зокрема введення торгових мит буде відтерміновано на 90 днів, а за цей час США й Китай намагатимуться залагодити спірні питання щодо взаємної торгівлі.

На тлі цих сприятливих новин у понеділок акції автомобільних, технологічних, гірничорудних і нафтових компаній виросли на початку торгів, штовхнувши вгору основні фондові індекси, повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на акції показали, що всі три індекси в Нью-Йорку налаштовані на сильну сесію: високотехнологічний Nasdaq зріс  на 2,3%, а ф'ючерси на Dow Jones і S&P500 виросли на 1,6% і 1,9% відповідно.

Німецький індекс DAX – найбільш чутливий до побоювань щодо ризиків торгової війни з Китаєм – зріс на 2,6%, досягнувши максимального рівня з 14 листопада.

Загальноєвропейський індекс STOXX 600 виріс майже на 2%, це рекордний за останні 8 місяців одноденний підйом.

Акції німецьких автовиробників Daimler, BMW і Volkswagen додали в ціні 4,8-6,6 відсотка. Також зросли папери виробників автозапчастин. Акції виробника шин Continental подорожчали на 3,8 відсотка, а Faurecia – на 6,8 відсотка.

Акції компаній США, Європи та Китаю ростуть завдяки перемирʼю Трампа з Сі Цзіньпіном

Японський фондовий індекс Nikkei виріс у понеділок до максимальної позначки за 6 тижнів. Nikkei піднявся на 1% до 22.574,76 пункту, максимуму на момент закриття з 22 жовтня.

Китайський юань показав найвище зростання за останній три роки в понеділок і досягнувши позначки в 6,89 за долар.

Індекс Шанхайської фондової біржі виріс на 2,6% до 2.654,80 пункту, а індекс CSI300, що відслідковує вартість паперів найбільших китайських компаній, підскочив на 2,8% до 3.260,95 пункту.

Індекс Гонконгської фондової біржі додав 2,6%, піднявшись до 27.182,04 пункту. Індекс китайських компаній, що торгуються в Гонконгу, виріс на 2,5% до 10.882,16 пункту.

Акції виробників автозапчастин, які здійснюють операції за кордоном, і автомобільних дилерів виросли на денних торгах, оскільки Трамп сказав у неділю, що Китай погодився «знизити і зняти» мита на машини, які поставляються з США. Це в перспективі може благотворно позначитися на автовиробниках, у тому числі Tesla і BMW, які збирають машини для експорту в Китай на території США.

***

Як повідомлялося, в результаті переговорів Трамп збереже розмір мит на імпорт китайської продукції вартістю $200 мільярдів на рівні 10%, погодившись «цього разу» не підвищувати їх до 25%.

Китай погодився негайно почати закуповувати сільськогосподарську продукцію американських фермерів, доведених до банкрутства через неможливість збувати продукцію.

Лідери США і Китаю також домовилися негайно розпочати переговори про структурні зміни, що стосуються вимушеної передачі технологій, захисту інтелектуальної власності, нетарифних бар'єрів, кібератак і кіберкрадіжок, сектору послуг і сільського господарства.

Пекін і Вашингтон домовилися спробувати завершити цю «транзакцію» протягом наступних 90 днів, однак, якщо цього не відбудеться, вартість енергоносіїв буде підвищено з 10% до 25%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті