«Це все заради України»: в Німеччині пояснили, чому не вийдуть з проекту «Північний потік-2»
Німецьке МЗС вважає, що газопровід все одно побудують, з Німеччиною чи без неї

Німеччина не відмовиться від політичної підтримки будівництва газопроводу «Північний потік-2» для поставок російського газу, незважаючи на те, що деякі законодавці пропонують згорнути проект, щоб покарати Москву за захоплення українських суден та їх екіпажів.
Про це заявив у понеділок міністр закордонних справ Хайко Маас, на якого посилається Reuters.
Кілька депутатів німецького Бундестагу виступили зі спільною вимогою припинити підтримку «Nord Stream 2» – трубопроводу вартістю $11 млрд з Росії до Німеччини під Балтійським морем.
Але міністр закордонних справ Хейко Маас, член соціал-демократів – партнерів у коаліції з партією канцлера Ангели Меркель, – повідомив журналістам, що трубопровід є комерційним проектом, реалізація якого буде продовжуватися, навіть якщо всі німецькі фірми з нього вийдуть.
Залишаючись у проекті, Німеччина, за словами Мааса, може мати політичний вплив на енергетичну політику Росії щодо України.
«Півніний потік-2 все одно буде побудований, але якщо Німеччина вийде з проекту, хто ж тоді буде захищати інтереси України в транзиті газу? Ось чому ми вважаємо важливим залишатися політично активними», – сказав міністр.
Нагадаємо, раніше США висловили переконання, що ЄС відмовиться від «Північного потоку-2» через агресію РФ щодо України в Азовському морі.
Між тим, Європейський парламент виступив проти будівництва «Північного потоку-2» і хоче переглянути відносини з Росією.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].