«Це все заради України»: в Німеччині пояснили, чому не вийдуть з проекту «Північний потік-2»

«Це все заради України»: в Німеччині пояснили, чому не вийдуть з проекту «Північний потік-2»

Німецьке МЗС вважає, що газопровід все одно побудують, з Німеччиною чи без неї

«Це все заради України»: в Німеччині пояснили, чому не вийдуть з проекту «Північний потік-2»
фото DR

Німеччина не відмовиться від політичної підтримки будівництва газопроводу «Північний потік-2» для поставок російського газу, незважаючи на те, що деякі законодавці пропонують згорнути проект, щоб покарати Москву за захоплення українських суден та їх екіпажів.

Про це заявив у понеділок міністр закордонних справ Хайко Маас, на якого посилається Reuters.

Кілька депутатів німецького Бундестагу виступили зі спільною вимогою припинити підтримку «Nord Stream 2» – трубопроводу вартістю $11 млрд з Росії до Німеччини під Балтійським морем.

Але міністр закордонних справ Хейко Маас, член соціал-демократів – партнерів у коаліції з партією канцлера Ангели Меркель, – повідомив журналістам, що трубопровід є комерційним проектом, реалізація якого буде продовжуватися, навіть якщо всі німецькі фірми з нього вийдуть.

Залишаючись у проекті, Німеччина, за словами Мааса, може мати політичний вплив на енергетичну політику Росії щодо України.

«Півніний потік-2 все одно буде побудований, але якщо Німеччина вийде з проекту, хто ж тоді буде захищати інтереси України в транзиті газу? Ось чому ми вважаємо важливим залишатися політично активними», – сказав міністр.

Нагадаємо, раніше США висловили переконання, що ЄС відмовиться від «Північного потоку-2» через агресію РФ щодо України в Азовському морі.

Між тим, Європейський парламент виступив проти будівництва «Північного потоку-2» і хоче переглянути відносини з Росією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло