Суд порушив справу про банкрутство «Росави» Жеваго

Суд порушив справу про банкрутство «Росави» Жеваго

За ініціативою ліквідатора, який виявив 20,58 млрд грн кредиторської заборгованості

Суд порушив справу про банкрутство «Росави» Жеваго
Костянтин Жеваго
Фото: УНІАН

Господарський суд Київської області порушив справу про банкрутство найбільшого в Україні виробника автомобільних шин ПАТ «Росава» (Біла Церква Київської обл.) за заявою глави ліквідаційної комісії, яка виявила 20,58 млрд грн кредиторської заборгованості, передає Інтерфакс-Україна.

Як йдеться у визначенні суду від 27 листопада цього року, він також ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів і призначив справу про визнання «Росави» банкрутом на 4 грудня. 

У матеріалах справи йдеться, що збори акціонерів ПрАТ 30 квітня цього року вирішило добровільно ліквідувати товариство. Згідно з даними ліквідаційної комісії, вартість майнового комплексу оцінена в 762,1 млн грн, активи – в 3,37 млрд грн, тоді як зобов'язання – в 18,71 млрд грн.

«Збиток товариства становить 16 млрд 876,75 млн грн», – відзначається в документі.

Ліквідаційна комісія також заявила, що Офіс великих платників податків Державної фіскальної служби (ДФС) із запізненням повідомив про податкову заборгованість «Росави» на 1,27 млрд грн, тому ці кредиторські вимоги не були визнані.

У свою чергу Офіс великих платників податків звинуватив власників підприємства в спробі уникнути податкових і боргових зобов'язань. Як наголошується на сайті офісу, він повідомив суду про цю обставину.

Офіс також вказує, що раніше прийняв рішення про опис майна «Росави» у податкову заставу, однак після аналізу майнового стану з'ясувалося, що всі основні засоби, нерухомість, автомобілі, товари в обороті, майнові права на виручку і т.д. на загальну суму понад $400 млн знаходяться в заставі у банку «Фінанси та кредит», визнаного неплатоспроможним.

За даними ДФС, підприємство продовжує працювати і реалізовувати товари за такою схемою: «Росава» виконує договори переробки давальницької сировини одного зі своїх контрагентів – ТОВ «Преміорі». У зв'язку з цим Офіс здійснив опис майнових прав вимоги отримання грошових коштів – на загальну суму 130 млн грн.

Так, ДФС нагадує, що банк «Фінанси і Кредит» і ПрАТ «Росава» відноситься до фінансово – промислової групи «Фінанси і кредит», бенефіціарним власником якої є Костянтин Жеваго.

ПрАТ «Росава» в 2017 році збільшило чистий збиток на 73,8% – до 717,79 млн грн при скороченні виручки на 41.7% – до 875,27 млн грн. За підсумками 9 місяців 2018 року зафіксовано чистий збиток підприємства 18,33 млрд грн при виручці 537,97 млн грн.

ТОВ «Преміорі», зареєстроване за однією адресою з ПрАТ «Росава», в 2017 році збільшило чистий прибуток на 85,8% – до 98,47 млн грн при зростанні виручки на 17,8% – до 3,23 млрд грн. За 9 місяців цього року «Преміоро» отримало 142,49 млн грн чистого прибутку при чистому доході 2,22 млрд грн.

Раніше, у вересні 2018 року Апеляційний суд Києва ухвалив позитивне рішення на користь Офісу великих платників податків ДФС і підтвердив правомірність донарахування ПрАТ «Росава» пені у 1,3 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло