Україна готує пакет «азовських санкцій» - Порошенко

Україна готує пакет «азовських санкцій» - Порошенко

Вони будуть впроваджені проти осіб, що брали участь в агресії проти українських суден, «щоб не було жодного сумніву, що РФ заплатить» за свої дії високу ціну

Україна готує пакет «азовських санкцій» - Порошенко
фото www.president.gov.ua

Українська влада обговорює пакет «азовських санкцій» проти РФ через її агресивні дії біля Керченської протоки. Про це заявив президент Петро Порошенко.

Зазначається, що санкції стосуватимуться фізичних осіб, що брали участь в агресії проти українських суден. Також плануються санкції щодо російських морських портів та російських кораблів.

«Щоб не було жодного сумніву, що Росія за агресію заплатить високу ціну. Ми нічого на гальмах не спустимо», – зазначив президент та додав, що «зараз працює група юристів, в тому числі й іноземні, які вивчають можливості притягнення Росії до відповідальності».

При цьому він підкреслив, що «за Керченську протоку треба боротися». «Ми жодного клаптика української землі не віддамо».

За його словами, в більшості країн виступають проти тих, хто брав участь в нападі на українські судна та моряків.

«І ті, хто атакував, і ті, хто судив неправедним судом. Це має бути реакція всього світу на ті події, які відбулися. Непокараними ми не збираємось нікого  залишати»,  – сказав Порошенко.

Нагадаємо, 25 листопада Росія застосувала зброю в Азовському морі проти українських катерів. Після виходу з Керченської протоки катери прикордонної служби ФСБ РФ відкрили вогонь по трьох українських кораблях. Всі три кораблі були виведені з ладу і захоплені агресором разом з екіпажем. Повідомлялося про шестеро поранених серед українських моряків.

В МЗС РФ звинуватили Україну в ескалації конфлікту в Азовському морі і заявили, що це «ретельно спланована Україною провокація» і «створення приводу для введення санкцій проти Росії».

У зв’язку із цими подіями в Україні було введено воєнний стан.

Пізніше російська сторона заблокувала прохід для українських кораблів Керченською протокою і лише 3 грудня почав спостерігатись  рух суден через Керченську протоку в напрямку українських портів в Азовському морі. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло