Захворіло у світі
161,138,318
Померло у світі
3,347,018
Вилікувалось у світі
138,963,721
Захворіло в Україні
2,135,886
Померло в Україні
47,333
Вилікувалось в Україні
1,816,643
Мережа готелів Marriott пообіцяла заплатити за заміну паспортів клієнтів, які постраждали від хакерів

Мережа готелів Marriott пообіцяла заплатити за заміну паспортів клієнтів, які постраждали від хакерів

Заміна одного паспорту коштує $110, а постраждалих нараховується до 500 млн

Мережа готелів Marriott пообіцяла заплатити за заміну паспортів клієнтів, які постраждали від хакерів
фото pixabay.com

Керівництво компанії Marriott International, однієї з найбільших мереж готелів в світі, повідомила про витік даних 500 млн своїх клієнтів, а потім пообіцяла відшкодувати вартість заміни паспортів гостям,які постраждали від хакерської атаки. Про це повідомляє MarketWatch.

«Що стосується паспортів та потенційного шахрайства, ми створюємо процес для роботи з нашими гостями, які вважають, що постраждали від хакерської атаки та їх паспорти були залучені до інциденту, – сказав речник компанії – Якщо завдяки цьому процесу ми визначимо, що шахрайство відбулось, ми відшкодуємо гостям витрати на отримання нового паспорту».

Сенатор Чак Шумер, демократ з Нью-Йорку, та інші законодавці закликали компанію компенсувати її клієнтам по $110 за заміну паспорту.

«Прямо зараз треба звести до мінімуму ризик, з яким зіштовхнулись клієнти, і один із способів це зробити – зробити новий паспорт, – сказав сенатор. – Marriott повинен особисто негайно сповістити клієнтів про загрозу їхній безпеці, а потім підписати чек для тих, хто отримав нові паспорти».

Експерти з безпеки говорять, що паспортні дані клієнтів можуть дати зловмисникам можливість робити підробні паспорти та з ними мандрувати до різних країн. Також хакери можуть за допомогою викрадених даних відкривати фінансові рахунки.

«З вашим номером паспорту, іменем та датою народження кожен може подати заявку на отримання нового, повідомивши про викрадення та потім використовувати його для підтвердження своєї особи, щоб відкрити новий банківський рахунок або отримати доступ до вже існуючого», – сказав представник фірми, що займається кібербезпекою Balbix.

Нагадаємо: днями стало відомо, що хакери ще в 2014 року зламали базу даних Marriott і відтоді отримали доступ до внутрішньої інформації. В руках зловмисників опинилися імена, телефони, номери паспортів, адреси електронної пошти, поштової адреси, дати народження не менше 327 млн осіб.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті