«Уктрансгаз» звернулась до правоохоронців через намагання РГК Фірташа зірвати постачання газу споживачам

«Уктрансгаз» звернулась до правоохоронців через намагання РГК Фірташа зірвати постачання газу споживачам

Групою РГК була здійснена спроба масштабної провокації з метою зриву поставок газу

«Уктрансгаз» звернулась до правоохоронців через намагання РГК Фірташа зірвати постачання газу споживачам
Фото: Shutterstock

«Уктрансгаз» через спроби РГК Дмитра Фірташа масштабної дестабілізації ринку природного газу звертається до НКРЕКП, Антимонопольного комітету, правоохоронних органів та СБУ.

Про це йдеться у повідомленні на сайті УТГ.

«Групою РГК була здійснена спроба масштабної провокації з метою зриву поставок газу споживачам в розпал опалювального періоду та «переділу» ринку газу», – наголошують у прес-службі компанії.

Як зазначається, 3 грудня афілійовані з групою РГК компанії (ТОВ «РГК Трейдинг» та обласні газзбути) синхронно подали в Інформаційну платформу «Укртрансгазу» фіктивні заявки на постачання газу близько 100 споживачам по всій Україні. При тому зазначені споживачі вже мали заведені номінації на грудень від своїх чинних постачальників, з якими в них були укладені договори.

«Така аномальна активність компаній РГК була зафіксована у всіх регіонах України крім Кіровоградської, Одеської, Донецької та Луганської областей», – наголошують в УТГ і наводять посилання на інформацію щодо задвоєних обсягів при обробці електронного файлу станом на 3 грудня 2018 року.

Варто зазначити, що у випадку подачі номінацій від декількох компаній на одного споживача, відповідно до Кодексу ГТС, «Укртрансгазу» необхідно додатково отримати листи-підтвердження від такого споживача, що збільшує тривалість опрацювання номінацій. Зазвичай Оператор ГТС може отримати в день не більше 2 подібних задвоєних заявок, як правило, внаслідок технічних помилок.

«Наступним кроком спланованої провокації стало резонансне та демонстративне відключення газу підприємствам та закладам соціальної сфери операторами ГРМ (облгази), що входять в ту ж таки групу РГК», – зазначається у повідомленні.

Так, відключення відбувалися, починаючи з 3 грудня, в порушення встановленої законом процедури під приводом начебто відсутності підтверджених номінацій. «Їх очевидна мета – дискредитувати роботу державного підприємства «Укртрансгаз» та, в незаконний спосіб, стати постачальником для ряду великих та платоспроможних споживачів газу», – наголосили у компанії.

Звертаємо увагу на те, що решта компаній-постачальників вчасно і корректно подають номінації/реномінації через Інформаційну платформу на грудень, які в шатному режимі опрацьовуються Оператором ГТС.

Наразі ситуація зі зловмисним здвоєнням номінацій повністю врегульована співробітниками «Укртрансгазу», постачальники отримали підтвердження коректних заявок.

Раніше, НАК «Нафтогаз України» звертав увагу на відвертий саботаж початку запланованого впровадженням з 1 грудня 2018 року системи добового балансування газу з боку облгазів, більшість з яких належить до групи РГК Дмитра Фірташа.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті