mind
Влада Франції вирішила не підвищувати ціни на пальне через масові протести

Влада Франції вирішила не підвищувати ціни на пальне через масові протести

На проект щодо підвищення цін буде накладено мораторій щонайменше на півроку

Влада Франції вирішила не підвищувати ціни на пальне через масові протести
Twitter CrimethInc. ‏@crimethinc

Влада Франції вирішили відмовитися від нових еко-податків на пальне в 2019 році. Про це заявив міністр екології Франсуа де Рюжі в ефірі одного з телеканалів у ході теледебатів з «жовтими жилетами», передає RFI.

Напередодні прем'єр-міністр Едуар Філіпп говорив, що мова йде про мораторій тривалістю щонайменше півроку.

Міністр екології запевнив, що зростання податків на пальне не буде значно довше – весь 2019 рік.

«Кілька хвилин тому я говорив по телефону з президентом Еммануелем Макроном. Він мені сказав: «У людей склалося враження, що це якейсь намагання обманути, що їм оголосять про тимчасовий мораторій, а потім все знову повернеться», – розповів де Рюжі.

Трохи пізніше в Єлисейському палаці підтвердили, що «президент і прем'єр-міністр разом вирішили прибрати з проекту бюджету на 2019 рік підвищення податків на пальне».

Податки на дизельне пальне мали зрости на 7 євроцентів за літр, і уряд мав намір їх ще збільшити в найближчі роки. Податок на бензин було заплановано збільшити на 4 євроценти.

В адміністрації Макрона додали, що «побоюються дуже високого рівня насильства» в суботу на тлі нових закликів вийти на протестні акції в світловідбивних жовтих жилетах.

Президент попросив «політичні сили, профспілки і підприємців прямо і ясно закликати до спокою», – повідомив офіційний представник уряду Бенжамен Гріво.

Щоб знизити протестну активність, уряд оголосив ще і про замороження тарифів на газ і електрику цієї зими. До літа відклали підвищення вимог з техогляду автомобілів.

Премʼєр-міністр Едуар Філіпп зазначив, що потрібно також провести дебати стосовно реформи податку на великі статки (ISF). Макрон вивів з-під цього спеціального податку інвестиції в цінні папери, обмежившись зборами з дорогої нерухомості.  Ліва опозиція засудила це як «подарунок багатіям».

Так звані протести «жовтих жилетів», які розпочалися ще 17 листопада, минулої суботи переросли в наймасштабніші за 50 років зіткнення в центрі Парижа.

Більше про причини французьких протестів – у матеріалі «Водії проти велосипедистів: на що перетворюється «бензиновий Майдан» у Франції».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті