Захворіло у світі
6,573,286
Померло у світі
387,898
Вилікувалось у світі
2,837,955
Захворіло в Україні
25,411
Померло в Україні
747
Вилікувалось в Україні
11,042
Гройсман заявив, що в Україні діє монопольна змова для штучного підвищення цін на ліки

Гройсман заявив, що в Україні діє монопольна змова для штучного підвищення цін на ліки

Прем’єр анонсував розширення переліку препаратів у програмі «Доступні ліки»

Гройсман заявив, що в Україні діє монопольна змова для штучного підвищення цін на ліки
фото www.facebook.com/volodymyrgroysman

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що в країні діє певна монопольна змова для того, аби штучно завищувати ціни всередині країни на низку медичних препаратів. Про це він заявив під час години питань до уряду у ВР, передає «РБК-Україна».

«Відбувається певна монопольна змова для того, щоб штучно завищувати ціни всередині країни на ряд груп препаратів… але по тим 300 найменуванням ліків, які ми запустили в програму «Доступні ліки», ми ж розпочали по ним референтне ціноутворення, і ціни по ним реально зменшились», – зазначив він.

Прем’єр також додав, що найближчим часом цю ситуацію може бути врегульовано та анонсував розширення переліку препаратів у програмі «Доступні ліки».

Гройсман назвав ще одну проблему – це «наявність ліків».

«Деякі лікарні це приховують: у них є, а люди про це не знають», – підкреслив він.

Нагадаємо: з 1 квітня 2017 року уряд розпочав програму «Доступні ліки»: пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу можуть отримати ліки безоплатно або з незначною доплатою. У реєстрі програми тоді значилися 198 препаратів від 43 виробників.

5 лютого 2018 року Міністерство охорони здоров’я оновило реєстр препаратів, до якого увійшло 239 препаратів від 48 виробників, з яких 18 виробників українські та 30 – іноземні. У новому переліку вже є 47 препаратів, що на 100% відшкодовуються за державний кошт.

Критики програми відзначають, що ця програма ефективна тільки у великих містах і мегаполісах, де люди живуть поруч із аптеками.

Як повідомлялось, під час години запитань до уряду у Верховній Раді Гройсман заявив, що планує провести глобальну перевірку облгазів-монополістів, які нараховують жителям незрозумілі борги і завищують ціну на газ. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті