Захворіло у світі
113,459,829
Померло у світі
2,518,393
Вилікувалось у світі
64,026,286
Захворіло в Україні
1,342,016
Померло в Україні
25,893
Вилікувалось в Україні
1,168,321
ЦБ Росії готує банки до відключення від міжнародних платіжних систем

ЦБ Росії готує банки до відключення від міжнародних платіжних систем

Гравці ринку називають причиною цього побоювання можливих нових санкцій проти Росії з боку США

ЦБ Росії готує банки до відключення від міжнародних платіжних систем
Фото: Shutterstock

Банк Росії надіслав прохання малим банкам знайти запасного партнера для обслуговування їх карт. Це пов'язано з можливими подальшими санкціями з боку США, повідомили «Ведомости» із посиланням на джерела на ринку.

Рекомендаційний лист отримали дрібні банки, що працюють із міжнародними платіжними системами Visa та Mastercard не безпосередньо, а через більші банки-партнери. ЦБ РФ рекомендує дрібним банкам укласти запасний договір зі ще одним банком, який може за необхідності забезпечити безперебійну роботу банківських карт.

Найбільшими гравцями, які виконують роль банків-операторів зв'язку з платіжними системами, є РНКО «Платежный центр», «Уралсиб», ВТБ, Росбанк та Промсвязьбанк.

У ЦБ додали, що такі заходи необхідні для зниження ризиків у платіжних системах і вони є міжнародною практикою. Однак побоювання регулятора викликали подив серед учасників ринку.

Видання також зазначило, що зміна банку-партнера – це довгий і болісний процес, який може тривати 3-6 місяців, а також супроводжуватися збоями в роботі банківських карт. Зміна процесингового контрагента коштуватиме банку близько 100 тисяч доларів.

Джерела видання припустили, що ЦБ таким чином страхується не тільки від можливого падіння великих банків, які найчастіше порушують роботу дрібних партнерів, але і від можливих нових санкцій з боку США.

За даними видання, на роботу банківських карт всередині Росії потенційні санкції не повинні вплинути – вони проходять через російську Національну систему платіжних карт, проте за кордоном працювати карти не будуть.

Раніше Mind писав, що Путін заборонив переказ коштів з РФ в Україну через іноземні платіжні системи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті