Екс-президента Вірменії арештовано за розгін мітингів і «повалення конституційного ладу»

Екс-президента Вірменії арештовано за розгін мітингів і «повалення конституційного ладу»

Прийшов час нести відповідальність за загибель 10-ти демонстрантів

Екс-президента Вірменії арештовано за розгін мітингів і «повалення конституційного ладу»
Роберт Кочарян і Путін, Алма-Ата, 2002
фото Wikipedia

Апеляційний суд Вірменії прийняв рішення про арешт екс-президента країни Роберта Кочаряна. Про це інформує  РІА «Новости» з посиланням на його адвоката Айка Алумяна.

У липні 2018 року Спеціальна слідча служба пред'явила Кочаряну звинувачення в поваленні конституційного ладу в рамках кримінальної справи про розгін акцій протесту 1 березня 2008 року. Однак апеляційний суд скасував вирок екс-президенту через його недоторканність.

15 листопада Касаційний суд частково скасував рішення апеляційного та направив справу на повторне розслідування.

«Апеляційний суд залишив незмінним рішення суду першої інстанції і відхилив наші скарги. Це означає, що Кочарян буде арештований», – заявив адвокат.

Кочарян назвав рішення суду політично вмотивованим і «вендетою» з боку влади проти нього. Зараз він знаходиться у будівлі Служби національної безпеки.

Аналогічне звинувачення, нагадаємо, було пред'явлено екс-генсеку Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) Юрію Хачатурову. Це стало підставою для відкликання Хачатурова з посади голови організації. 27 липня єреванський суд першої інстанції ухвалив рішення заарештувати генсека ОДКБ Юрія Хачатурова, проте з правом внесення застави в розмірі близько $10 тисяч.

Хачатуров заявив у суді, що винним себе не визнає.

Як відомо, 1 березня 2008 року в Єревані пройшли мітинги проти результатів президентських виборів. Мітинги були жорстоко розігнані, в результаті чого загинули 10 осіб, понад 250 отримали поранення. Хачатуров у 2008 році командував частинами єреванського гарнізону і був заступником міністра оборони Вірменії. Роберт Кочарян у той час був президентом Вірменії.

Більше про те, як змінюється Вірменія після приходу до влади Нікола Пашиняна, в матеріалі Mind «Вірменська мрія: як колишній журналіст змінює країну».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло