127 країн працюють над відмовою від одноразового пластику

127 країн працюють над відмовою від одноразового пластику

У 30-ти з цих країн магазини зобов’язані брати плату за пластикові пакети

127 країн працюють над відмовою від одноразового пластику
фото pixabay.com

127 країн-членів ООН, або 66% від усіх існуючих у світі держав, розробляють поправки в законодавство, пов'язані з обмеженням використання одноразового пластику. Про це пише Fast Company, на яке посилається HighTech.

Досліджуючи споживання пластику, фахівці ООН проаналізували законодавство 192 країн. Зараз із них 127 працюють над обмеженням споживання одноразового пластику на своїй території, щоб знизити залежність від нього.

Зараз вже 27 країн запровадили спеціальні податки на виробництво пластикових пакетів, 30 держав зобов'язали рітейлерів продавати пластикові пакети тільки за певну вартість, ще 27 країн повністю або частково заборонили в себе використання одноразового пластику.

Ще один підхід до пластику – його утилізація.

23 країни, в основному з Євросоюзу і островів Тихого океану, платять споживачам за повернення пластикових предметів, пляшок і соломинок. Наприклад, в Індонезії придумали, як обмінювати пластикові пляшки на автобусні квитки. Надалі пластик відправляється в центри переробки.

У 2018 році словник англійської мови Collins English Dictionary назвав слово «одноразовий» словом року, у зв’язку з тим, що в медіапросторі йдуть постійні дискусії про переробку пластику.

Нещодавно Німеччина представила план поетапної відмови від пластикових виробів, який в найближчі роки дозволить країні скоротити обсяг виробленого пластику майже вдвічі.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2018 року Грузія однією з перших пострадянських країн заборонила поліетиленові пакети.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло