У Грузії заборонять одноразові поліетиленові пакети

У Грузії заборонять одноразові поліетиленові пакети

А ще через півроку в країні заборонять будь-які поліетиленові пакети

У Грузії заборонять одноразові поліетиленові пакети
фото pixabay.com

У Грузії з 1 жовтня цього року буде заборонено виробництво, імпорт і реалізація поліетиленових пакетів, тонших за 15 мікрон – йдеться про тонкі одноразові пакетики. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив міністр охорони навколишнього середовища і сільського господарства Леван Давіташвілі, інформує агентство «Новости-Грузия».

Пакети будуть заборонені з метою зниження забруднення навколишнього середовища.

Крім того, в рамках нової політики охорони навколишнього середовища уряд Грузії з квітня 2019 року заборонить виробництво, імпорт і реалізацію поліетиленових всіх пакетів – будь-якої товщини.

Міністр підкреслив, що використання поліетиленових пакетів є проблемою глобального масштабу. У всьому світі, в тому числі і в Грузії, значно зросло споживання матеріалу, виробленого із пластику й призначеного для упаковок. Це створює серйозну проблему навколишньому середовищу.

Дозволені будуть лише т.зв. біорозкладні пакети, які розчиняються в навколишньому середовищі і є екобезпечними.

«Ви знаєте, що в останні роки весь світ оголосив боротьбу з використанням пакувального матеріалу з пластика. Навколишнє середовище найбільше забруднюється саме продуктами з пластика, особливо це стосується дуже поширених пластикових пакетів. Ця проблема гостро стоїть в Грузії. Відповідно, в рамках нашої зеленої економіки і політики з охорони навколишнього середовища, наш уряд прийняв регуляції, які вступлять в силу з 1 жовтня 2018 року і поетапно забезпечать максимальне вилучення з ужитку одноразових пакетів», – сказав прем’єр-міністр країни Мамука Бахтадзе.

Нагадаємо, нещодавно влада Чилі першою з-поміж інших країн Латинської Америки заборонила використання поліетилену.

А в Чехії заборонили видавати в магазинах безкоштовні поліетиленові пакети, це загрожує штрафом в 20 тисяч євро.

Як повідомлялося, Київміськрада теж пропонує заборонити використання поліетиленових пакетів.

Нагадаємо: у Британії мережа супермаркетів повністю відмовиться від пластикової упаковки. Продукція тепер буде упаковуватися в целюлозу і паперові пакети, придатні для вторинної переробки.

Але це ніщо порівняно з Кенією – там за пластиковий пакет доведеться заплатити $38 000 штрафу або сісти на 3 роки у в’язницю.

Більше про боротьбу різних країн із пластиком – у відео Mind.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті