Британія має офіційне право відкликати Brexit в односторонньому порядку – Суд ЄС

Британія має офіційне право відкликати Brexit в односторонньому порядку – Суд ЄС

Суд ЄС офіційно дозволив Британії відмовитись від виходу зі складу блоку згідно зі статтею 50 Договору про ЄС

Британія має офіційне право відкликати Brexit в односторонньому порядку – Суд ЄС

Великобританія може скасувати своє рішення про вихід з ЄС в односторонньому порядку, не потребуючи ухвалення решти країн – членів блоку, згідно зі статтею 50 Договору про Євросоюз. Про це йдеться в тексті рішення Суду ЄС.

Зазначається, що 23 червня 2016 року на референдумі було вирішено, що Британія покине ЄС. 29 березня 2017 року прем’єр-міністр країни Тереза Мей повідомила про наміри Британії вийти зі складу блоку у відповідності до статті 50 Договору про ЄС. Ця стаття передбачає, що після такого повідомлення зацікавлена країна-член веде переговори та укладає угоду про вихід з ЄС.

19 листопада 2018 року, як зазначається, до Суду ЄС було подано клопотання щодо роз’яснення питання, чи має Британія право в односторонньому порядку відкликати своє рішення про вихід.

4 грудня цього року, як повідомлялось, радник Суду ЄС Мануель Кампом Санчес-Бордон заявив, що Великобританія може в одноосібному порядку відкликати рішення про вихід з ЄС, без згоди решти країн блоку. Втім, думка радника не носить юридичного характеру, однак завжди приймається до уваги Верховним судом ЄС при винесенні кінцевих вердиктів.

«У сьогоднішньому рішенні суд постановив, що коли держава-член повідомляє Європейську Раду про свій намір вийти з Європейського союзу, як це зробила Велика Британія, ця країна-член має право відкликати це повідомлення в односторонньому порядку», – зазначається у тексті рішення суду від 10 грудня.

В заяві також зазначається, що можливість відкликання є дійсною доки угода про вихід не набере чинності або якщо її не буде укладено протягом двох років з дати повідомлення про намір виходу (29 березня 2017 року).

«Відкликання державою-членом свого повідомлення про свій намір вийти відображає рішення зберегти свій статус держави – члена ЄС, статус, який не призупиняється та не змінюється цим повідомленням. Суд вважає, що форсування виходу держави-члена з ЄС після оголошення свого наміру про вихід… було б несумісним з ціллю договорів ЄС створити вічне та більш тісне об’єднання народів Європи», – йдеться у рішенні суду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло