Захворіло у світі
13,494,771
Померло у світі
582,547
Вилікувалось у світі
7,522,147
Захворіло в Україні
55,607
Померло в Україні
1,427
Вилікувалось в Україні
28,131
Туреччина розпочне нову військову операцію в Сирії за кілька днів – Ердоган

Туреччина розпочне нову військову операцію в Сирії за кілька днів – Ердоган

Президент наголосив, що ціллю турецьких війська стануть члени терористичних угруповань, а не американські солдати

Туреччина розпочне нову військову операцію в Сирії за кілька днів – Ердоган
Реджеп Таїп Ердоган
фото УНІАН

Туреччина розпочне нову військову операцію на схід від річки Євфрат на півночі Сирії. Про це заявив президент Туреччини Реджеп Таїп Ердог, передає HurriyetDailyNews.

«Настав час реалізувати наше рішення знищити терористичні угруповання на схід від Євфрату», – заявив він під час саміту оборонної промисловості Туреччини.

«Ми розпочнемо операцію на сході від Євфрату через кілька днів, щоб врятувати регіон від сепаратистської терористичної організації, – додав президент, маючи на увазі YPG («Загони народної самооборони»). – Ціль Туреччини не солдати США, а члени терористичного угруповання».

Раніше Пентагон оголосив, що на півночі Сирії встановлені американські спостережні пункти, які мають на меті запобіганню конфліктів між турецькою армією та SDF («Сирійськими демократичними силами»), значною частиною яких є YPG. Пункти були встановлені попри прохання Анкари цього не робити.

Зазначається, що Ердоган засуджує новий план США із «захисту терористів, а не Туреччини».  Америка, у свою чергу, скаржиться на те, що напруга між Туреччиною та SDF сповільнює процес боротьби з ІДІЛ.

«У Сирії більше немає загрози ІДІЛ», – заявив Ердоган та звинуватив США у затягуванні щодо виконання їхньої обіцянки очистити північно-східне місто Мабідж від членів YPG, яка входить до списку терористичних організацій у Туреччині, США та ЄС.

За його словами, ці пункти спостереження в Сирії були створені не задля захисту країни від терористів, а для «захисту терористів від Туреччини».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті