«Нафтогаз» звернувся до суду в США, щоб стягнути кошти з «Газпрому» примусово

«Нафтогаз» звернувся до суду в США, щоб стягнути кошти з «Газпрому» примусово

Наступним кроком стане позов у Нідерландах з метою відсудити акції оператора газопроводу «Турецький потік»

«Нафтогаз» звернувся до суду в США, щоб стягнути кошти з «Газпрому» примусово
фото Shutterstock

НАК «Нафтогаз України» звернувся до окружного суду Південного округу Техасу (США) з позовом проти компанії Gazprom Marketing & Trading USA. Це проміжний етап перед подальшими судовими розглядами з ПАТ «Газпром» у Нідерландах і Швейцарії стосовно виконання рішення Стокгольмського арбітражу, йдеться в матеріалах проекту Offshorealert, на які посилається Інтерфакс-Україна.

Зокрема, інформацію про звернення «Нафтогазу» в суд США прокоментував виконавчий директор НАК Юрій Вітренко:

«Газпром продовжує зухвало не виконувати рішення міжнародного арбітражу... Це я не скаржуся, а пояснюю наші дії, зокрема, в США щодо примусового виконання», –  написав він в Facebook.

«І США – це не остання юрисдикція, де «Газпром» чекають проблеми. Поки вони не заплатять нам всю суму», – підкреслив Вітренко.

Він нагадав, що «Газпром» програв в апеляційному суді Швеції суперечку про припинення примусового виконання рішення арбітражу, тому в нього відсутні законні підстави не платити «Нафтогазу» по цьому рішенню.

Раніше в середу російське видання «Коммерсант» повідомило, що «Нафтогаз» намагається залучити американські суди до справи про стягнення з «Газпрому» $2,6 млрд згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу.

За даними видання, «Нафтогаз» хоче через суд зобов'язати «Газпром» і його аудитора DeGolyer & MacNaughton надати відомості, які дозволять подати новий позов в Нідерландах. У ньому «Нафтогаз» спробує оскаржити угоду, за якою «Газпром» передав акції зареєстрованого в Нідерландах оператора газопроводу «Турецький потік» російській дочірній структурі, через що українська сторона не змогла ці акції заарештувати.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло