Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
Космоліт Річарда Бренсона піднявся в космос на нову рекордну висоту

Космоліт Річарда Бренсона піднявся в космос на нову рекордну висоту

SpaceShipTwo повністю готовий відправляти в космос туристів

Космоліт Річарда Бренсона піднявся в космос на нову рекордну висоту
www.virgingalactic.com

У ніч на 14 грудня космічний апарат SpaceShipTwo, розроблений компанією Virgin Galactic, з двома пілотами на борту встановив новий світовий рекорд, піднявшись на висоту понад 82 км і рухаючись втричі швидше за швидкість звуку, пише Радіо Свобода.

На випробуваннях був присутній глава Virgin Galactic британський мільярдер Річард Бренсон.

Запуск проводився з аеродрому в пустелі Мохаве, розташованої в штаті Каліфорнія. Спочатку літак WhiteKnightTwo доставив SpaceShipTwo на висоту 14 км, після чого космоплан відокремився від носія і через 42 секунди досяг мезосфери. Наголошується, що звичайні літаки не можуть діяти в цьому атмосферному шарі через занадто розріджене повітря.

SpaceShipTwo приземлився через кілька хвилин.

Річард Бренсон анонсував перший туристичний політ SpaceShipTwo в березні наступного року і заявив, що буде серед пасажирів цього космічного рейсу.

«Я сам полечу в космос в найближчі місяці, а не роки. І  скоро після цього ми почнемо відправляти в космос інших людей. Найближчі пару місяців будуть для нас дуже захоплюючими», – сказав Бренсон.

SpaceShipTwo розроблений виключно для того, щоб «возити» в космос туристів. Вартість двогодинного польоту для однієї людини складе $250 тисяч. За цю суму пасажир зможе відчути на собі невагомість і подивитися на рідну планету з висоти 100 км.

 На сьогодні розпродано вже понад 900 квитків.

Попередній успішний запуск космоплана компанії Virgin Galactic відбувся влітку. Тоді апарат VSS Unity успішно пройшов треті за рахунком літні випробування, в ході яких він досяг висоти 52 км. Загалом з 2010 року Virgin Galactic здійснив 14 тестових запусків.

Але не все було гладко у Virgin Galactic при створенні апарату для космічно-туристичних польотів. У 2014 році політ SpaceShipTwo завершився катастрофою. Тоді один із пілотів загинув, інший отримав серйозні травми, а космоплан зруйнувався відразу після старту на висоті 15 км.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті