Німеччина хоче ускладнити процедуру придбання часток у німецьких компаніях для іноземних інвесторів

Німеччина хоче ускладнити процедуру придбання часток у німецьких компаніях для іноземних інвесторів

У відповідному законопроекті пропонується знизити поріг акцій до 10 з 25%, при перевищенні якого угода може стати об'єктом перевірки

Німеччина хоче ускладнити процедуру придбання часток у німецьких компаніях для іноземних інвесторів
Фото: Shutterstock

Уряд Німеччини хоче ускладнити процедуру придбання часток в німецьких компаніях для іноземних інвесторів. Про це з посиланням на Handelsblatt пише Інтерфакс.

У відповідному законопроекті пропонується знизити поріг акцій до 10 з 25%, при перевищенні якого угода може стати об'єктом перевірки.

Йдеться тільки про інвесторів з країн, що не входять в Європейський союз, і компаніях, «які мають значення для безпеки» Німеччини.

Очікується, що нове правило торкнеться компанії, які працюють, зокрема, в оборонній галузі, а також представників «критичної інфраструктури» – наприклад, постачальників електроенергії та великих виробників продуктів харчування.

У список компаній, діяльність яких пов'язана з безпекою, планується також додати ЗМІ. В обґрунтуванні зазначається, що іноземні інвестори можуть використовувати німецькі мас-медіа для поширення дезінформації.

Жорсткість правил стала реакцією на зростання числа угод, у ході яких німецькі компанії або частки в них набувають зарубіжні інвестори, в основному з Китаю.

Зокрема, занепокоєння Берліна викликала покупка китайцями 20% електромережевого оператора 50Hertz. Уряд ФРН не мало можливості перевірити угоду, так як поки необхідний для цього поріг становить 25%.

За даними німецького міністерства економіки, щорічно проводиться перевірка від 80 до 100 можливих угод з придбання часток в німецьких фірмах. Поки жодна з них не приводила до заборони.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло