Хаос на автошляхах: «жовті жилети» палять пункти оплати на платних автострадах

Хаос на автошляхах: «жовті жилети» палять пункти оплати на платних автострадах

Через пожежі деякі сполучення між містами повністю перекриті

Хаос на автошляхах: «жовті жилети» палять пункти оплати на платних автострадах
Twitter @JohanRouquet

Французькі протестувальники, так звані «жовті жилети», блокують платні автостради і підпалюють на них пункти збору оплати. Це викликало хаос на переповнених автошляхах за кілька днів до різдвяних канікул, пише Reuters.

Vinci Autoroutes, найбільший оператор дорожнього руху Франції, заявив, що протести тривають на 40 об'єктах його мережі і що кілька в'їздів-виїздів на шосе були серйозно пошкоджені, особливо на півдні Франції.

За даними оператора, в ніч на вівторок протестувальники підпалили пункт пропуску Бандоль, у звʼязку з чим шосе A50, яке з’єднує Марсель і Тулон, закрито в обох напрямках.

«Автомобілісти повинні проявляти максимальну обережність при наближенні до вʼїзду/виїзду на платні дороги через присутність численних пішоходів», – йдеться в заяві Vinci.

За останні тижні кілька людей загинули в результаті дорожньо-транспортних пригод, пов’язаних з «жовтими жилетами», в основному через блокування доріг демонстрантами.

У Vinci підрахували, що збиток, завданий їх обладнанню, буде коштувати «кілька десятків мільйонів» євро з початку протестів, не рахуючи втраченого доходу, оскільки протестувальник дозволили тисячам автомобілістів безкоштовно виїжджати на шосе.

Компанія  планувала розіслати рахунки автомобілістам, які проїжджали через платні автомагістралі без оплати і чиї номерні знаки були зафіксовані на камерах спостереження, але відмовилася від цієї ідеї.

«Ця процедура викликала сильну негативну реакцію. Vinci Autoroutes відмовився від застосування цього заходу», – йдеться в повідомленні компанії.

Нагадаємо: протестні акції «жовтих жилетів» почалися через підвищення цін на пальне, але коли уряд скасував підвищення цін, протестувальники висунули нові вимоги – аж до відставки президента Макрона, і вже кілька тижнів вчиняють у центрі Парижа акти агресії та вандалізму.

Між тим французька поліція почала розслідувати російське втручання в протести «жовтих жилетів».

Більше про те, чому протести робочого класу переросли у побоїще, читайте в матеріалі Mind «Франція проти Макрона: хто, навіщо і наскільки успішно розпалює протести».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло