МВФ схвалив нові $3,9 млрд для України

МВФ схвалив нові $3,9 млрд для України

Рада МВФ підтримала нову програму stand-by

МВФ схвалив нові $3,9 млрд для України

Сьогодні, 18 грудня, у Вашингтоні Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про відкриття нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA). Загальний обсяг програми – $3,9 млрд.

Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів України.

Перший транш обсягом $1,4 млрд має надійти в Україну до 25 грудня. Рішення про подальші транші прийматиметься в травні та в листопаді 2019 року під час перегляду успіхів України у виконанні умов Меморандуму.

«Програма stand by допоможе Україні підтримувати макростабільність у найближчі роки, коли Україна змушена долати низку викликів, зумовлених посиленням тиску від російської агресії, президентськими і парламентськими виборами в 2019 році та необхідністю забезпечення пікових виплат по зовнішньому боргу», стверджують в Мінфіні.

Зміни, які Україна має здійснити протягом дії програми, та структурні маяки, яких треба досягнути, прописані у Меморандумі, текст якого буде оприлюднений найближчим часом. За інформаціює відомства, програма охоплюватиме цілу низку ключових для розвитку країни заходів:  продовження фіскальної консолідації для постійного зменшення тягаря державного боргу, підтримання Нацбанком гнучкого обмінного курсу і жорсткої монетарної позиції з метою зниження інфляції та подальшого накопичення міжнародних резервів,  активізація реформ, спрямованих на подальше посилення адміністрування податків, фінансового та енергетичного секторів, а також  посилення боротьби з корупцією.

«МВФ – це якірний кредитор для інших офіційних кредиторів України, які вже зараз надають нам кредити на особливих умовах, недоступних на ринку. Кошти вже надходять в бюджет України і допомагають нам забезпечити макрофінансову стабільність – а це особливо важливо напередодні складного виборчого року», – сказала міністр фінансів України Оксана Маркарова.

Нагадаємо, що це – десята програма МВФ для України. 

Нагадаємо, в 2015 році МВФ схвалив для України чотирирічну програму розширеного фінансування (EFF) загальним обсягом близько 17,5 млрд доларів. Спочатку програма передбачала щоквартальний перегляд програми.

Перший транш склав 5 млрд доларів. Україна змогла майже в термін отримати другий транш на 1,7 млрд доларів на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в просуванні по програмі.

У 2016 році переговори поновилися, і МВФ вирішив виділити третій транш – 1 млрд доларів – в середині вересня 2016, а четвертий – 3 квітня 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло