МВФ схвалив нові $3,9 млрд для України
Рада МВФ підтримала нову програму stand-by

Сьогодні, 18 грудня, у Вашингтоні Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про відкриття нової 14-місячної програми підтримки економічної політики stand-by (SBA). Загальний обсяг програми – $3,9 млрд.
Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів України.
Перший транш обсягом $1,4 млрд має надійти в Україну до 25 грудня. Рішення про подальші транші прийматиметься в травні та в листопаді 2019 року під час перегляду успіхів України у виконанні умов Меморандуму.
«Програма stand by допоможе Україні підтримувати макростабільність у найближчі роки, коли Україна змушена долати низку викликів, зумовлених посиленням тиску від російської агресії, президентськими і парламентськими виборами в 2019 році та необхідністю забезпечення пікових виплат по зовнішньому боргу», стверджують в Мінфіні.
Зміни, які Україна має здійснити протягом дії програми, та структурні маяки, яких треба досягнути, прописані у Меморандумі, текст якого буде оприлюднений найближчим часом. За інформаціює відомства, програма охоплюватиме цілу низку ключових для розвитку країни заходів: продовження фіскальної консолідації для постійного зменшення тягаря державного боргу, підтримання Нацбанком гнучкого обмінного курсу і жорсткої монетарної позиції з метою зниження інфляції та подальшого накопичення міжнародних резервів, активізація реформ, спрямованих на подальше посилення адміністрування податків, фінансового та енергетичного секторів, а також посилення боротьби з корупцією.
«МВФ – це якірний кредитор для інших офіційних кредиторів України, які вже зараз надають нам кредити на особливих умовах, недоступних на ринку. Кошти вже надходять в бюджет України і допомагають нам забезпечити макрофінансову стабільність – а це особливо важливо напередодні складного виборчого року», – сказала міністр фінансів України Оксана Маркарова.
Нагадаємо, що це – десята програма МВФ для України.
Нагадаємо, в 2015 році МВФ схвалив для України чотирирічну програму розширеного фінансування (EFF) загальним обсягом близько 17,5 млрд доларів. Спочатку програма передбачала щоквартальний перегляд програми.
Перший транш склав 5 млрд доларів. Україна змогла майже в термін отримати другий транш на 1,7 млрд доларів на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в просуванні по програмі.
У 2016 році переговори поновилися, і МВФ вирішив виділити третій транш – 1 млрд доларів – в середині вересня 2016, а четвертий – 3 квітня 2017 року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].