Булінг у школі каратимуть штрафом або громадськими роботами

Булінг у школі каратимуть штрафом або громадськими роботами

Штраф складатиме від 50 до 100, а у деяких випадках і до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Булінг у школі каратимуть штрафом або громадськими роботами
Фото: УНІАН

Верховна рада закріпила у законодавстві поняття «булінг» і передбачила за цькування у школі і інших освітних закладах штрафи у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 20 до 40 годин, йдеться у повідомленні на сайти Кабінету міністрів.

Відповідні зміни у закон №8584 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» підтримали 18 грудня 228 народних депутатів.

Відтепер за булінг каратимуть штрафом у розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (н.м.д.г.) або громадськими роботами на строк від двадцяти до сорока годин.

Водночас, якщо цькування вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, то штраф становитиме від 100 до 200 н.м.д.г. або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин.

Покарання не уникнуть і особи віком 14-16 років, що вчинили булінг. На їхніх батьків чи опікунів буде накладено штраф від 50 до 100 н.м.д.г. чи громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

У разі якщо керівник освітнього закладу (школи, гімназії тощо) не повідомить у поліцію про факти булінгу – це так само каратиметься штрафом або виправними роботами з відрахуванням до 20% заробітку.

Згідно із документом, «булінг» – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Як зазначається, Начальник управління ювенальної превенції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції Лариса Зуб повідомила, що поліція активно долучалася до розробки нового законопроекту.

«Це дійсно продуманий закон, який чітко визначає, що відповідальність за шкільну жорстокість несуть дорослі. В навчальних закладах також не зможуть приховувати факти насильства», – зазначила Зуб.

Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Тепер його має затвердити Президент Петро Порошенко.

Нагадаємо: згідно Податкового кодексу, якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 грн, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 розділу IV цього Кодексу для відповідного року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті