Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Укренерго уклало угоду з General Electric про реконструкцію підстанцій на сході України

Укренерго уклало угоду з General Electric про реконструкцію підстанцій на сході України

Загальна вартість програми - EUR 150 млн

Укренерго уклало угоду з General Electric про реконструкцію підстанцій на сході України
Фото: facebook/OSaienko

«Укренерго» уклало контракт із консорціумом General Electric Grid Solutions (Німеччина) і ТОВ «Чорноморенергоспецмонтаж» на реконструкцію підстанцій 330 кВ «Харківська» і «Залютино», пише Інтерфакс-Україна із посиланням на прес-службу компанії.

За її даними, на підстанціях буде замінено силове обладнання, кабельні лінії зв'язку, пристрої релейного захисту та автоматики, встановлено нові елегазові комплектні розподільчі пристрої 330 кВ і гібридні розподільні пристрої 110 кВ.

«Підстанції «Харківська» і «Залютино» грають істотну роль у забезпеченні енергопостачання східного регіону України. При подальшій інтеграції в ENTSO-E значення цих підстанцій значно зросте. Саме тому модернізація цих об'єктів має бути проведена на найвищому технологічному рівні з дотриманням усіх вимог надійності та безпеки, які пред'являє ENTSO-E», – зазначив заступник директора з інвестицій НЕК Володимир Кудрицький.

Проект «Реконструкція підстанцій у східній частині України» в 2019-2022 роках при фінансуванні німецького уряду, крім модернізації 330 кВ ПС «Харківська» і 330 кВ ПС «Залютино», також передбачає реконструкцію 750 кВ ПС «Запорізька» і 750 кВ ПС «Дніпровська».

Нагадаємо, Кабмін України в жовтні 2016 року схвалив реконструкцію чотирьох підстанцій (ПС) НЕК «Укренерго» в Харківській і Дніпропетровській областях загальною вартістю EUR150 млн за кошти, залучені у Німеччині.

Планується, що ПС будуть реконструйовані в рамках українсько-німецького проекту будівництва та розвитку інфраструктури на сході України загальним обсягом EUR500 млн.

«Укренерго» здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК є державним підприємством, перебуває в підпорядкуванні Міністерства фінансів, але буде перетворено в закрите акціонерне товариство.

Раніше Mind писав, що Кабмін підпорядкував «Укренерго» Мінфіну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті