Нацбанк повідомив про отримання $1,4 млрд траншу від МВФ

Нацбанк повідомив про отримання $1,4 млрд траншу від МВФ

Україна отримала перший транш за новою програмою stand-by

Нацбанк повідомив про отримання $1,4 млрд траншу від МВФ
фото www.imf.org

Україна отримала перший транш за новою програмою співпраці stand-by із Міжнародним валютним фондом (МВФ) у розмірі SDR1 млрд. Це дорівнює майже $1,4 млрд. Надходження коштів збільшило міжнародні резерви країни до $20,1 млрд станом на 21 грудня 2018 року, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на прес-службу НБУ.

«Це є п'ятирічним максимумом – востаннє такий рівень міжнародних резервів був зафіксований у січні 2014 року», – йдеться в повідомленні регулятора. 

Центробанк нагадав, що нова програма stand-by передбачає надання Україні фінансування на загальну суму SDR2,8 млрд (близько $3,9 млрд) протягом 14 місяців. Вона зосередиться, зокрема, на продовженні фіскальної консолідації та зниженні рівня інфляції зі збереженням гнучкого обмінного курсу, а також зміцненні фінансового сектору і низці структурних реформ у сфері податкового адміністрування, приватизації та державного управління.

Продовження співпраці з фондом також відкрило Україні доступ до пов'язаного фінансування: 18 грудня Світовий банк вирішив надати Україні гарантії на підтримку держполітики в розмірі $750 млн, під які уряд планує залучити до $1 млрд зовнішніх запозичень.

Раніше Mind писав, що в МВФ розповіли про важливі деталі нової програми stand-by для України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло