Геращенко: Україна пропонує Росії звільнити заручників і політв'язнів 5 січня

Геращенко: Україна пропонує Росії звільнити заручників і політв'язнів 5 січня

Київ пропонує також ОБСЄ провести 27 грудня відеоконференцію гуманітарної підгрупи ТКГ та обговорити звільнення заручників і політв'язнів

Геращенко: Україна пропонує Росії звільнити заручників і політв'язнів 5 січня
фото facebook.com/iryna.gerashchenko

Україна запропонувала ОБСЄ провести 27 грудня відеоконференцію гуманітарної підгрупи, на якій ще раз обговорити питання звільнення заручників і політв'язнів. Про це пише Liga з посиланням на повідомлення в Facebook представника Києва в гуманітарній підгрупі Ірини Геращенко.

«Українська сторона направила ОБСЄ чергову пропозицію, ми уважно проаналізували всі списки і готові помилувати і передати ОРДЛО 72 сепаратистів в обмін на 19 заручників на окупованих територіях. Україна готова до більш широкого компромісу – заради звільнення наших хлопців – і на практиці це демонструє. Ми готові негайно передати РФ 22 її громадянина, затриманих і засуджених в Україні», – сказала вона.

Геращенко підкреслила, що Україна закликає російську сторону переглянути свою позицію щодо своїх громадян і передати Україні 22 політв'язнів Кремля.

Вона також уточнила, що Україна пропонує провести звільнення заручників у форматі 22–22 і 72–19 5 січня 2019 року.

«Відповідні листи з пропозицією відеоконференції гуманітарної групи 27 грудня вже направлені ОБСЄ. Цього дня відбудеться відеоконференція безпекової групи. Було б чудово – домовитися і про звільнення, і про режим тиші. Представник України в ТКГ Євген Марчук висловив готовність приєднатися до роботи двох груп, щоб разом шукати компроміс», – зазначила Геращенко.

Нагадаємо: 20 грудня Марчук заявив, що країна-агресор Росія відмовляється від будь-яких пропозицій України про обмін українських заручників і політв'язнів.

Раніше Mind наводив заяву Петра Порошенка про те, що  звільнення українських заручників, політв’язнів та військовополонених залежить винятково від бажання Путіна. За словами українського президента, відповідне рішення не залежить ані від церкви, ані від лідерів світу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло