В новому році ЄС посилює боротьбу з ухиленням від сплати податків корпораціями

В новому році ЄС посилює боротьбу з ухиленням від сплати податків корпораціями

На такі дії ЄК надихнув скандал з «панамськими документами»

В новому році ЄС посилює боротьбу з ухиленням від сплати податків корпораціями
фото Shutterstock

З січня 2019 року в Європейському Союзі діятимуть нові правила корпоративного оподаткування.  Про це повідомляє DW із посиланням на повідомлення ЄК.

Головною метою нововведень, які було узгоджено ще в 2016 році – усунути відповідні прогалини в європейському законодавстві, завдяки яким корпораціям вдавалось ухилятись від податків або зменшувати їхні обсяги. Це вчинялося насамперед завдяки реєстрації бізнесу в країнах з низьким рівнем оподаткування, тобто в ошфорах, знаних ще як  «податкові оази», зазначається в повідомленні ЄК.

З 1 січня всі країни-члени спільноти зобов'язані протидіяти головним формам ухилення від сплати податків. Згідно з новими нормами, всі країни ЄС обкладатимуть податками прибуток, що виводиться в «податкові оази».

Крім того, компанії позбавлять стимулів встановлювати завищені відсоткові платежі за окремими позиками, наданими всередині корпорації, оскільки нові правила передбачатимуть обмеження для розмірів таких виплат. Досі це була досить поширена практика зниження податкових виплат.

Зазначається, що до введення таких нововведень ЄК підштовхнув скандал з так званими «панамськими документами», який пролив світло на те, як сотні великих корпорацій вдаються до численних схем з метою ухилення від сплати податків.

Нагадаємо: невдовзі після появи так званих «панамських документів», юридична компанія Mossack Fonseca , яка опинилася в центрі офшорного скандалу після розслідування, оголосила про своє закриття.

У квітні 2016 року компанія опинилася в центрі скандалу після того, як Міжнародний консорціум журналістських розслідувань оприлюднив так звані «панамські документи» – витяги з понад 11 млн документів стосовно офшорних компаній, зареєстрованих цією юридичною фірмою, та їх власників.

У розслідуванні фігурували 12 нинішніх і колишніх глав держав, серед яких і російський президент Путін, і щонайменше 60 осіб, пов'язаних зі світовими лідерами

Президент України Петро Порошенко також став фігурантом розслідування. 

Як повідомлялось, Євросоюз погодив список з 17 країн, «податкових гаваней», щодо яких можуть бути введені санкції за небажання привести своє податкове законодавство до європейських норм та стандартів

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло