Глава РПЦ Кирил пригрозив Варфоломію «Страшним судом» за автокефалію Православної церкви України

Глава РПЦ Кирил пригрозив Варфоломію «Страшним судом» за автокефалію Православної церкви України

Також вселенський патріарх за надання Україні томосу «назавжди втратить можливість слугувати єднанню святих Божих Церков та перестане бути Першим в православному світі»

Глава РПЦ Кирил пригрозив Варфоломію «Страшним судом» за автокефалію Православної церкви України
Глава РПЦ Кирил
фото foto.patriarchia.ru

Глава Російської православної церкви Кирил закликав вселенського патріарха Варфоломія відмовити у наданні томосу про автокефалію новоствореної Православної церкви України. Про це йдеться у його зверненні, опублікованому на офіційному сайті Московського патріархату.

«Возз'єднання розкольників з Церквою стало б великою радістю як для православних України, так і для всього православного світу, якби проходило відповідно до приписів канонічного права, в дусі миру і любові Христової. Але нинішній політизований процес примусового об'єднання далекий від норм і духу святих канонів. Йому супроводжує жахливе нагромадження брехні, а тепер уже і насильство по відношенню до справжньої Української Православної Церкви», – заявив Кирил.

Крім того він розкритикував процес проведення помісного собору, який він сам назвав «зборами розкольників під прикриттям імені Святої Константинопольської Церкви».

«Принципове рішення архієреїв Української Православної Церкви відмовитися від участі в зібраному Вами лжесобору пояснюється не міфічним «тиском Москви», що в даних політичних умовах було б і неможливо, а єдністю архіпастирів зі своїм духовенством і віруючими. Такому єдності не страшні ні грубе втручання влади України у внутрішньоцерковне життя, ні багаторазово збільшений за останні місяці державний тиск на Церкву. Його не скасувати єдиним розчерком пера», – додав він.

У зверненні він наголошує, що «віками Російська церква була вдячна Святій Константинопольської Церкви за її внесок у творення світового Православ'я, її роль в християнському просвітництві язичницької Русі, за допомогу в розвитку традицій чернецтва та духовної освіти. Нині ж наші віруючі як на Україні, так і в інших країнах відчувають гірке розчарування в зв'язку з тим, що історична Церква-Матір не чує їх голосів».

Насамкінець, Кирило пригрозив, що якщо Варфоломій не дослухається до його слів, то «назавжди втратить можливість слугувати єднанню святих Божих Церков, перестане бути Першим в православному світі, що налічує сотні мільйонів віруючих, а завдані страждання православним українцям підуть за Вами (Варфоломієм – ред.) на Страшний суд неупередженого Господа нашого і будуть свідчити перед Ним проти Вас».

Нагадаємо, під час Обʼєднавчого Собору 15 грудня президент України Петро Порошенко оголосив про створення єдиної української православної церкви, тому поділ її на патріархати залишився в минулому.

6 січня 2019 року Константинопольський патріархат планує надати Українській церкві томос, який остаточно оформить появу нової автокефальної церкви.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло