Румунія очолила Раду ЄС в 2019 році в умовах розбіжностей з Євросоюзом

Румунія очолила Раду ЄС в 2019 році в умовах розбіжностей з Євросоюзом

Це перше головування країни після вступу до ЄС у 2007 році

Румунія очолила Раду ЄС в 2019 році в умовах розбіжностей з Євросоюзом
фото pixabay.com

Румунія, одна з найбідніших країн Євросоюзу, в перший день 2019 року розпочинає головувати в Раді ЄС, пише Інтерфакс-Україна. У той же час її уряд зазнає критики всередині країни та в інститутах ЄС, особливо через реформи судового та кримінального права.

«Дійсно, у нас час від часу виникають розбіжності стосовно розбудови правової держави – ми це обговорювали, але це питання стосується не так головування, як двосторонніх відносин між Румунією та Європейською комісією, або, скажімо, Європейським союзом», – заявив голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, приймаючи 5 грудня 2018 року в Брюсселі прем'єр-міністра країни Віоріка Денчіле у зв'язку з підготовкою румунського головування в Раді ЄС.

Румунія очолюватиме ЄС протягом півроку. Це її перше головування після приєднання до спільноти у 2007 році.

Раніше голова Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер висловив сумніви в тому, що уряд Румунії готовий до головування в Європейському Союзі. «На моє переконання, уряд у Бухаресті ще не зовсім розуміє, що означає очолювати держави ЄС», – наголосив Юнкер в інтерв'ю німецькому виданню Welt am Sonntag, оприлюдненому 29 грудня. Про неготовність країни очолювати ЄС казав і президент Румунії Клаус Йоганніс.

Нагадаємо, що Брюссель закидає румунському уряду недостатню боротьбу з корупцією. Зокрема, найбільшу критику викликають плани влади Румунії амністувати корупціонерів-чиновників та політиків. Також у ЄС висловлюють занепокоєння щодо можливого зменшення рівня незалежності судової гілки влади в Румунії після реформи органів юстиції.

Раніше Mind писав, що Євросоюз продовжив санкції проти Росії ще на півроку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті