Космічний зонд NASA досяг найвіддаленішого об'єкта Сонячної системи

Космічний зонд NASA досяг найвіддаленішого об'єкта Сонячної системи

Астероїд Ultima Tule знаходиться за мільярд кілометрів від Плутона

Космічний зонд NASA досяг найвіддаленішого об'єкта Сонячної системи
@NASA

Космічний зонд New Horizons дістався до найвіддаленішої точки Сонячної системи за всю історію досліджень – в новорічну ніч він досяг астероїда Ultima Tule на відстані 6,5 млрд км від Землі. Це найвіддаленіше космічне тіло, яке коли-небудь досліджувало людство.

 «Древній релікт формування Сонячної системи, що знаходиться на відстані понад 4 млрд миль, темний, як бруд, і сяє тільки в слабкому сонячному світлі пояса Койпера. Ось воно, на фото New Horizons (…) Ми будемо там вже в понеділок!» – розповів на своїй сторінці у Twitter керівник місії Алан Стерн.

Дослідницька станція наблизилася до космічного тіла на відстань приблизно 3,5 тис. км. Наразі ще триває процес передачі отриманих даних на Землю.

У 2019 році апарат New Horizons продовжить вивчення об'єктів у поясі Койпера, який вважається умовною межею Сонячної системи. Планується, що у майбутньому, зонд покине межі системи. Зонд має завершити свою роботу в 2026 році, коли закінчаться запаси палива, яке живить дослідницькі прилади.

Зонд New Horizons був запущений понад 12 років тому.

«Це більше ніж місія. Це відображає дух пригод і відкриттів, який властивий людині», – заявив гітарист групи Queen Брайан Мей, який також має вчений ступінь з астрофізики. Нещодавно музикант був прийнятий в команду, яка працює із зондом. Брайан Мей також став автором композиції під назвою New Horizons, яка звучала на початку трансляції НАСА.

Нагадаємо, дослідницький зонд InSight після приземлення на Марс відправив на Землю першу чітку фотографію.

А нещодавно  записав на мікрофон і передав звуки марсіанського вітру.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті